KGW na krakowskim RynkuMiędzynarodowy Jarmark Rzemiosła.

Nie lada okazją było uczestnictwo ośmiu pań z KGW Rodaki w Międzynarodowym Jarmarku Rzemiosła, który odbywał się w sobotę (12 maja 2018) na Rynku Głównym w Krakowie. Zaproszenie do uczestnictwa i prezentacji dorobku rękodzielniczego i kulinarnego otrzymałyśmy z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Rynek kolorowy, zapełniony po brzegi stoiskami  z całej Polski, Węgier, Słowacji, Ukrainy. Królowały przeróżne artykuły rękodzielnicze i przeróżne potrawy.

Koło z Rodak przygotowało wiele pysznych wypieków i bardzo wiele rękodzielniczych artykułów, które cieszyły się powodzeniem głównie wśród zagraniczych gości. Goście z całego świata, różne kolory skóry, ale wszyscy uśmiechnięci podchodzili do stoiska, częstowali się smakołykami i robili drobne zakupy. Robili sobie także zdjęcia z naszymi paniami, które w swoich pięknych strojach regionalnych zwracały na siebie uwagę. Wyjazd był wspaniałą atrakcją.

Ponieważ miałyśmy ze sobą baner gminy Klucze i wiele różnorakich folderów promujących gminę i Pustynię Błędowską, wiele osób było zainteresowanych i pytało o stan pustyni, jak obecnie wygląda, czy warto przyjechać. Folderów rozdałyśmy bardzo wiele. Równocześnie  zaprosiłyśmy do zwiedzania gminy Klucze. Kilka stoisk z ciekawymi wyrobami  zaprosiłśmy do Rodak na Gminne Dożynki, które odbędą się we wrześniu.

Halina Ładoń
foto: Barbara Wojnar