Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

• Bez krzyża nad brzegiem Bagmati [Krzysztof Błażyca]
Wrażliwa i trudna – tak sytuację chrześcijan w Nepalu określają tamtejsi rozmówcy. Państwo gwarantuje wolność wyznawcom wszystkich religii. Nie brak jednak głosów, że jest to tylko na papierze.

• Anna od pomagania [Agata Puścikowska]
Anna Ojer zorganizowała prężnie działającą grupę, która pomaga rodzicom dzieci leczącym się w Centrum Zdrowia Dziecka. „Rodzice chorych dzieci to cisi bohaterzy – uważa pani Anna – Dlatego należy im się wsparcie”.

• Wizja Chiary [Beata Zajączkowska]
„Jesteśmy przecież normalnymi ludźmi, którzy postawili na wielki ideał i starają się go trzymać. To właśnie jest bogactwo, które możemy dać światu” – podkreśla Donatella Donato di Paola, jedna ze współodpowiedzialnych za miasteczko braterstwa i jedności. Dziś w Loppiano mieszka 850 osób z 65 narodowości i 5 kontynentów.