Ogłoszenia duszpasterskie na 20 maja 2018 r.1. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Wielkanocny. Od jutra tzw. Okres Zwykły.

W poniedziałek – święto NMP Panny Matki Kościoła, zapraszam na jedną z dwóch Mszy św.: rano o 9.00 i po południu o 18.00; w środę Nowenna do NMP Częstochowskiej; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; w przyszłą niedzielę uroczystość Najśw. Trójcy. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

2. Nabożeństwa majowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w kościele od poniedziałku do piątku o 18.00, a w niedzielę o 16.00.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci z klas I i II.

4. Boże Ciało w tym roku przypada 31 maja. Na ul. Leśnej I ołtarz przy domach p. Ziaja i Dziechciewicz. Proszę o pomoc w jego przygotowaniu sąsiadów z ul. Leśnej, Południowej, Kluczewskiej i początku Prostej. II ołtarz przed domem p. Haliny Ładoń. Bardzo proszę o jego przygotowanie panie z Koła Gospodyń Wiejskich. III ołtarz przygotowany przez osoby opiekujące się kościółkiem św. Marka pod kierunkiem Barbary i Jarosława Zarębskich. Proszę o pomoc także mieszkańców ul. Długiej. IV ołtarz przygotowany przez druhów OSP z rodzinami przed remizą. Proszę, by tematy napisów na ołtarzach w tym roku miały charakter patriotyczny i nawiązywały do stulecia niepodległości naszego kraju i biało – czerwonych barw flagi.

5. Jest jeszcze 1 wolne miejsce na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę. AKTUALIZACJA: wolnych miejsc brak!

6. Wczoraj dwadzieścioro dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni we Mszy św. Im życzę, by mając lat dziesięć, dwadzieścia, sześćdziesiąt czy sto zawsze miały silną wiarę, nadzieję i miłość; by zawsze pragnęły spotkania z Panem Jezusem w czasie Eucharystii. A rodzicom i wszystkim dorosłym życzę, by najmłodszym dawali przykład żywej wiary. A każde dziecko jest dowodem, że Bóg nie znudził się człowiekiem, że nie uprzykrzyli Mu się jeszcze ludzie. Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!