Ogłoszenia duszpasterskie na 27 maja 2018

1. Dzisiaj uroczystość Najśw. Trójcy. 57 lat temu święcenia kapłańskie przyjął ks. Stefan Walusiński. We wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, 25 lat temu z kolei ja przyjąłem sakrament kapłaństwa; w środę zapraszam wieczorem na Nowennę do NMP Częstochowskiej; w czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało: dwie Msze św. – o godz. 8.30 i o 11.00, po tej drugiej wyruszymy w eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy, tym razem trasa jest w Rodakach, pamiętajmy, żeby być na Mszy św., a w procesji uczestniczyć do końca, przyjmując błogosławieństwo Najśw. Sakramentem w kościele na koniec, mam nadzieję, że ołtarze już są przygotowywane; w piątek – Dzień Dziecka i pierwsze nabożeństwo czerwcowe, jest to również I piątek miesiąca: w Ryczówku i Rodakach okazja do spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej; w sobotę nie ma Mszy św. wieczorem; w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam asystę i dzieci sypiące kwiaty.

2. Nabożeństwa majowe i czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w kościele w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o 18.00. W niedzielę za tydzień procesja z odpowiednimi modlitwami o 11.00. 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci z klas I i II.

4. Wczoraj odbyła się pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II. Odwiedziliśmy sanktuarium maryjno – pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, modląc się także na tzw. dróżkach. Zwiedziliśmy także Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach. Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę i zdyscyplinowanie uczestników: dorosłych i dzieci. A rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym dziękuję za dar dla parafii w postaci nowego dywanu przez środek kościoła. Dziękuję także za kolejne pomalowane przęsła płotu.

5. Z Klucz wyruszy 2 czerwca Papieski Rajd Rowerowy, którego uczestnicy odwiedzą wszystkie kościoły w gminie. W Rodakach będą około 11.30 – zapraszam do chwili modlitwy. Więcej szczegółów w internecie i gablotce.

6. W czerwcu przeprowadzony zostanie generalny remont zakrystii, zamówione też zostały nowe meble do tej bardzo ważnej części kościoła. W czerwcu lub lipcu wyremontowane zostaną także i zelektryfikowane dwa dzwony Jan i Maria

7. Z rozmów małżeńskich, jakże prawdziwych:
- Cześć Heniek. Od czego masz ten siniak pod lewym okiem?

- Od myślenia.
- Jak to?
- Myślałem, że Halinka wróci z wczasów dzień później.

Dobrego błogosławionego i spokojnego tygodnia. Zapraszam raz jeszcze na procesję Bożego Ciała i nabożeństwa majowe, a później czerwcowe. Szczęść Boże!