Ogłoszenia duszpasterskie na 31 maja 2015 r.Dzisiaj uroczystość Najśw. Trójcy - kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; poniedziałek - wspomnienie  św. Justyna, męczennika; środa - świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy; czwartek - Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa; piątek - św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. Czerwiec jest poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. Szczególnie zachęcam do śpiewania litanii oraz odnowienia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, opartej na obietnicach przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque. W naszej parafii nabożeństwa do Serca Pana Jezusa od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o 16.00. 

3. Zbliża się uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. 4 czerwca wyruszymy po Mszy św. w kościele o 11.00 z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy w stronę Ryczówka.

I ołtarz będzie przed domem państwa Sobczuków,
II - przed domem państwa Mrówka;
III w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną, ten ołtarz przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczówka;
IV przed remizą przygotowany przez strażaków, których proszę też o zabezpieczenie trasy i później pomoc w odwiezieniu księdza z Najśw. Sakramentem oraz flag i feretronów do kościoła.

Tego dnia nie będzie już Mszy wieczornej. Na czwartkową Mszę św. i procesję zapraszam Koła Gospodyń Wiejskich i strażaków, a do sypania kwiatów i asystowania Panu Jezusowi dzieci z klas drugich, trzecich i starszych w strojach galowych. Chłopcy niech pomogą dziewczynkom zebrać kwiaty do sypania. Wszystkich zachęcam do przystrojenia tego dnia swoich okien symbolami religijnymi i flagami. W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” znajdziemy już gotowy taki symbol.

W ramach oktawy Bożego Ciała w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.

4. Wczoraj odbyła się pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Dziękuję wszystkim uczestnikom. I już zapraszam dorosłych na pielgrzymkę do Sandomierza. Szczegóły podam w najbliższych tygodniach.

5. W tych dniach do naszych skrzynek na listy trafiają koperty, w których możemy wesprzeć finansowo dalsze prace przy remoncie tego, co budowali wasi dziadkowie i ojcowie, a co trzeba teraz odnowić. „Bóg zapłać” członkom Rady Parafialnej za trud i wsparcie, a wszystkim za troskę o swoją parafię.

6. Dzieci i rodzice dzieci komunijnych złożyli w czasie białego tygodnia dar w postaci 180 zł. na misje. „Bóg zapłać”.

7. Myśliwy chwali się koledze:
- Ostatnio miałem wyjątkowe szczęście! Jednym strzałem  położyłem dwa zające, kuropatwę i dzika!
- Wielka sztuka! Ja też tak potrafię!
- Strzelać?
- Nie, oszukiwać!

My nie oszukujemy. A wzajemnie życzmy sobie na ten tydzień wielu Bożych łask. Szczęść Boże!