Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Raport o stanie szpitali [Tomasz Rożek]
Dane ostatniego raportu NIK na temat placówek medycznych są zatrważające. Inspektorzy NIK wykryli nieprawidłowości i zaniedbania na każdym poziomie systemu zdrowia. Z danych wynika, że 5 proc. pacjentów zostaje w polskich szpitalach czymś zarażonych, ale te zakażenia mogą dotyczyć nawet 10 proc. pacjentów.

Wysłana przez Boga [Beata Zajączkowska]
Zamordowana w Somalii s. Leonella Sgorbati ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia została ogłoszona błogosławioną. Ugodzona siedmioma pociskami islamistów ostatkiem sił wyszeptała: „Przebaczam, przebaczam, przebaczam…”. „Męczeńska śmierć była konsekwencją jej życia” – powiedziała jedna z sióstr. W Afryce spędziła 36 lat.

Koniec starej Irlandii? [ks. Tomasz Jaklewicz]
Irlandczycy w referendum 25 maja większością 2/3 głosów odrzucili konstytucyjną ochronę życia nienarodzonych. Nikt się nie spodziewał, że mieszkańcy Zielonej Wyspy tak licznie oddadzą głos na rzecz prawa do aborcji. Referendum można śmiało uznać za kropkę nad „i” długiego procesu sekularyzacji Irlandii.