Ogłoszenia duszpasterskie na 3 czerwca 2018 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstoch.; w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów; w piątek uroczystość Najśw. Serca PJ, specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów, w piątek odpust w Kwaśniowie: suma odpustowa o godz. 11.00; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00, a w niedzielę za tydzień o 16.00.

3. Dzisiejsza niedziela to przeżywane w całej Polsce XI Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. „Bóg zapłać”.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała, a zwłaszcza procesji eucharystycznej. Dziękuję budowniczym głębokich w religijne i patriotyczne treści czterech ołtarzy. Widać olbrzymi wysiłek i zmysł artystyczny wykonawców. Dziękuję panu organiście, chórzystom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty i pani katechetce, strażakom, pięknie ubranym paniom z Kół Gospodyń i wszystkim uczestnikom procesji. To piękne świadectwo naszej wiary.

5. W tym tygodniu rozpocznie się generalny remont zakrystii, w związku z tym w najbliższych dniach tymczasowa zakrystia zostanie urządzona w kaplicy z tyłu kościoła, wychodząc po lewej stronie. Proszę zatem tam nie zajmować miejsc.

6. W najbliższą sobotę serdecznie zapraszam kolejne osoby do włączenia się w sprzątanie naszej świątyni. Tym razem polecam się pamięci mieszkańców Ryczówka z ulic Łęgowa i Ogrodowa. W sobotę o godz. 9.00 zabierzmy mopy, ścierki, grabie i zadbajmy o swój kościół parafialny i jego otoczenie. A kto nie może przyjść, niech pomyśli o ofierze na kwiaty…

7. Z tekstów jednego z internautów: Żona zrobiła sobie maseczkę błotną. Wyglądała świetnie przez dwa dni. Potem błoto odpadło.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Chorych pozdrawiam i zapewniam o mojej modlitwie. Wszystkim życzę dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże!