Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Paragraf 1666 [Barbara Gruszka-Zych]
O Jugendamcie – Urzędzie do Spraw Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży – od lat jest głośno. Panuje opinia, że w imię obrony dziecka nadużywa swoich kompetencji, szczególne w stosunku do rodzin mniejszości narodowych w Niemczech.

Kardynał Hlond bronił Żydów [Bogumił Łoziński]
Komitet Żydów Amerykańskich (AIC) domaga się od Stolicy Apostolskiej wstrzymania procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda (1881-1948), któremu zarzuca „skrajnie negatywne podejście do społeczności żydowskiej”. Analiza zarzutów pokazuje, że są one chybione.

Irlandia krajem misyjnym [ks. Tomasz Jaklewicz]
O Irlandii w kontekście referendum, w którym przegrało życie nienarodzonych, w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” mówi o. Cezary Binkiewicz OP, od 10 lat pracujący jako duszpasterz Polaków w Dublinie. „Modliłem się o to, by aborcja nie wygrała, ale rozum podpowiadał, że obrońcy życia nie wygrają, ponieważ w ostatnich kilku latach przegrywali wszystko” – stwierdza

• W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?

PONADTO W "GOŚCIU":

• refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?

• Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się także polskie akcenty?