Ogłoszenia duszpasterskie na 10 czerwca 2018

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, wieczorem zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej; w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala; w sobotę - o godz. 16.00 szkoła w Ryczówku zaprasza na Dzień Rodziny.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.

3. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w czwartek w Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i w uroczystej procesji eucharystycznej.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Kamil Łonak z Ryczówka i Paulina Kijas z Ogrodzieńca. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tego związku, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Przypominam, że kancelaria jest czynna w dni powszednie zaraz po Mszy św. Po każdej Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne lub umówić się na spotkanie.

5. Choć 18 sierpnia (sobota) jeszcze daleko, już rezerwujmy sobie czas na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. Zwłaszcza, że opiekunem tego pięknego sanktuarium jest m.in. pochodzący z Kwaśniowa ks. Józef Lisowski (kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy). Termin jest zmieniony ze względu na dożynki gminne. Szczegóły i zapisy w lipcu...

6. Już dzisiaj zapraszam 26 sierpnia (niedziela) na parafialny odpust Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będę też dziękował za 25 lat kapłaństwa. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Michał Borda. Będzie też orkiestra, pamiątkowe obrazki, wspólna modlitwa za kapłanów i o nowe powołania. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. A 2 września w Rodakach planowane są dożynki gminne.

7. Wczoraj kolejne osoby posprzątały kościół i jego otoczenie. Tym razem byli to mieszkańcy Ryczówka: Beata i Zdzisław Basińscy, Janina Ściążko, Elżbieta Kumela, Jadwiga Kamionka, Agnieszka i Milena Saczyńscy, Arleta i Mateusz Szymonek. Ofiarę na kwiaty złożyli: Zofia Sosnowska, Michał Sosnowski, Barbara Prasowska, Helena Siordek, Andrzej Sosnowski. Kwiaty ze swojego ogródka przyniosła pani Beata. Bardzo wszystkim dziękuję i polecam się pamięci na przyszłość!

8. Trwa remont zakrystii, korytarza, salki katechetycznej i magazynu. A póki co bardzo prowizoryczna zakrystia jest z tyłu kościoła…

9. W nowej ”Niedzieli” znajdziemy wspomnienie o kapłanie. Miał zaledwie 46 lat. Ks. Marek Łuczak – do niedawna redaktor i sekretarz redakcji, 27 maja odszedł do wieczności. W „Gościu Niedzielnym” polecam natomiast tekst o Jugendamcie – Urzędzie do Spraw Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży, o którym od lat jest głośno. Panuje opinia, że w imię obrony dziecka nadużywa swoich kompetencji, szczególne w stosunku do rodzin mniejszości narodowych w Niemczech. Kto czyta, nie błądzi…

10. I na koniec tekst kolejnego z internautów. Piotr, żonaty od 3 miesięcy: Na spacerze zawsze trzymamy się za ręce.... Jak puszczę, to od razu robi zakupy.

Dobrej, błogosławionej niedzieli, oczywiście bez zakupocholizmu. Szczęść Boże!