Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Zmienia się medialna mapa [Andrzej Grajewski]
Kryzys słowa drukowanego, czyli poważny spadek wydawanych drukiem czasopism, dotarł również do Polski. W ciągu ostatnich kilku lat spadły nakłady prasy i skurczyły się jej dochody z reklam. Od dawna wiadomo, że to internet wyprzedza papierowe wydania. Jakie będą tego konsekwencje, także dla mediów katolickich?

Prawda, piękno, katolicyzm [ks. Tomasz Jaklewicz]
Biskup Robert Barron to ekstraklasa katechetów ery internetu. W dokumentalnej serii „Katolicyzm” zabiera widza w fascynującą podróż dookoła świata wiary. To jeden z ważniejszych medialnych projektów w dziejach Kościoła katolickiego w USA. Seria 10 godzinnych filmów dokumentalnych została właśnie wydana w Polsce.

Całkiem zwyczajne dziecko [Miłosz Kluba]
„Nasze badania pokazują, że z dzieckiem z zespołem Downa da się normalnie żyć” - mówi dr n. med. Monika Zazula, autorka raportu na temat problemów rodzin dzieci z trisomią 21. W 2016 roku w Polsce urodziło się 321 dzieci z tą chorobą. 388 dzieci z tego powodu zabito przed urodzeniem.

Święta Góra

• O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie.

PONADTO W "GOŚCIU":

• o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism

• ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych