Ogłoszenia duszpasterskie na 17 czerwca 2018

1. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o godz. 18.00; w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę Dzień Ojca; w przyszłą niedzielę odpust w Kluczach.

2. Dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, 22 czerwca, o godz. 9.00. Za wszystko wypada dziękować, a Panu Bogu szczególnie. Za miniony już rok szkolny uczynimy to właśnie w czasie Eucharystii. Uwaga: w poniedziałek, wtorek lub środę przed tym wydarzeniem o 17.45 warto pomyśleć o przystąpieniu do sakramentu pokuty, by wakacje rozpocząć z czystym sumieniem.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.00.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Kamil Łonak z Ryczówka i Paulina Kijas z Ogrodzieńca; Grzegorz Plutka z Ryczówka i Iwona Łydka z Rodak. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi.

5. Trwa remont zakrystii, korytarza, salki katechetycznej i magazynku. W trzech pomieszczeniach i korytarzu obok zakrystii jest już nowa wylewka, ściany są otynkowane, a elektryk rozłożył nową instalację elektryczną. Wybrane już zostały i zamówione płytki na podłogę, a stolarz już wykonuje na zamówienie pięć nowych drzwi. Do dzwonnicy za kościołem w wykopie zostały doprowadzone kable pod sterowanie i elektronikę. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ten cel...

6. Dziękuję również p. Stanisławowi Pandlowi za naprawienie jednego z reflektorów oświetlających z zewnątrz kościół.

7. Polecam uwadze nowe numery tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

8. Pacjent w szpitalu do pielęgniarki:
- Ale to lekarstwo niedobre. Obrzydliwość!

- To nie lekarstwo. To obiad.

Smacznego niedzielnego obiadu (kolacji) Parafianom i Gościom życzę i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!