Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

To nie by-pass spod czwórki [Barbara Gruszka-Zych]
Dziś, kiedy medycy mają coraz mniej czasu na rozmowę, bo kolejki czekających są bardzo długie, a wizytę skracają powinności administracyjne, warto przypomnieć, że to jednak chory wciąż pozostaje w centrum działań służby zdrowia. Prof. Danuta Krzyżyk, lingwistka, wylicza zwroty, których lekarze powinni unikać w kontakcie z pacjentem.

PIN do młodych [Marcin Jakimowicz]
Jak dotrzeć z Ewangelią do młodego pokolenia, które przez socjologów określane jest jako najbardziej samotne w historii? O tym opowiadają księża, którzy pracują z młodymi na co dzień i których praca przynosi konkretne owoce.

Mogą to zrobić [Andrzej Grajewski]
O inicjatywie katolickiej telewizji w internecie opowiada bp Andrzej Siemieniewski, który jest jej duchowym patronem. „Nowej inicjatywy nie należy postrzegać jako konkurencji wobec dzieł już istniejących, ale jako uzupełnienie tej oferty” – stwierdza bp Siemieniewski.

Klucz do młodych

• Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.

PONADTO W "GOŚCIU":

• wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?

• jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?