Ogłoszenia duszpasterskie na 24 czerwca 2018

1. Dzisiaj o 12.00 odpust w Kluczach. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej godz. 18.00; w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a więc m.in. Janom, Piotrom, Pawłom, Ireneuszom składam najlepsze życzenia.

2. W przyszłą niedzielę będę nieobecny, Msze św. odprawi ks. Marek Łabuda, proboszcz z Klucz. Od przyszłej niedzieli przez tydzień tam też proszę się zwracać, jeśli zaistnieje konieczność zaproszenia księdza do chorego czy np. pogrzebu.

3. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Trwa remont zakrystii, korytarza, salki katechetycznej i magazynku. Ściany są otynkowane, rozpoczęliśmy też ich malowanie łącznie z sufitami. Elektryk kończy wymianę instalacji elektrycznej, w tym szafy z bezpiecznikami i licznikiem prądu. Są też już przewiercone otwory pod wentylację i poprawione rynny na dachu. Z tyłu kościoła nie ma już gablotki. Miejsce zostanie zamurowane, a docelowo znajdzie tam swoje miejsce konfesjonał dla księży – gości. Ze względu na przepinanie instalacji elektrycznej, na razie nie można zapalić wszystkich świateł w kościele.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary. Dziękuję też za modlitwę w intencji parafii i proboszcza.

5. Przypominam i bardzo proszę, aby nie parkować przed bramą wjazdową na plac kościelny! Ze względu na rosnące tu drzewo, proszę, by również zostawić nieco miejsca na prawo od bramy, by mogły wjechać większe pojazdy typu furgonetka, dostawcze lub karetka pogotowia.

6. W nowej „Niedzieli” wywiad z Aleksandrem Dobą, który kajakiem przepłynął Ocean Atlantycki. A w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak dotrzeć z Ewangelią do młodego pokolenia, które przez socjologów określane jest jako najbardziej samotne w historii. W miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica

7. Dzisiaj kolejny mecz Polaków na Mundialu w Rosji. Oby wygrany. Kryminolog z uniwersytetu z Lancaster na podstawie informacji zebranych podczas mundiali z jednego z regionów w Anglii w roku 2002, 2006 i 2010 stwierdził, że o 38% wzrosła przemoc domowa po przegranym meczu reprezentacji.

Parafianom i Gościom życzę i błogosławionego tygodnia, bez jakiejkolwiek przemocy. I to niezależnie od wyniku wieczornego meczu. Szczęść Boże!