Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Holy-days [Jacek Dziedzina]
Wakacyjne oferty last minute to nie tylko plaże Bałtyku, Turcji czy Grecji. To również klasztorne cele, sale konferencyjne, godziny adoracji, postne menu i wspólnotowe uwielbienia. Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. W numerze przedstawiamy kilka takich propozycji.

Czym się pani teraz zajmuje? [Edward Kabiesz]
Dolores Hart była gwiazdą filmową, która w 1963 roku porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru. Decyzja Hart zszokowała w swoim czasie całe Hollywood. Miała wtedy 24 lata i była jedną z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek.

Na skraju Polski
W ramach wakacyjnego cyklu „Gość" odwiedza miejsca pogranicza, przestrzenie, w których mieszają się języki, narodowości, kultury, wyznania. Tygiel kultur i religii. Miasteczka, w których po brukowanych uliczkach spacerowali ramię w ramię Polacy, Litwini, Niemcy, Żydzi, Cyganie, staroobrzędowcy.

Na skraju Polski

• Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu "Na skraju Polski". O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”.

PONADTO W "GOŚCIU":

• Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. „Gość Niedzielny” przedstawia kilka propozycji duchowych last minut;

• historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru


W NAJNOWSZYM "MAŁYM GOŚCIU":

• mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica

• Polska jest Naj - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji

• jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni?