Nowe tygodniki!Gość Niedzielny

Czujemy się opuszczeni – mówią chrześcijanie z Bliskiego Wschodu, a papież Franciszek ogłasza w Bari nadzwyczajny dzień refleksji i modlitwy poświęcony sytuacji w tym regionie. Tę niezwykła inicjatywę opisuje na łamach najnowszego „Gościa” Beata Zajączkowska.

W numerze znajdziemy również ciekawe rozmowy: z minister edukacji narodowej Anną Zalewską na temat likwidacji gimnazjów oraz z biskupem Pasawy Stefanem Osterem o kondycji niemieckiego Kościoła. Tomasz Kycia bez ogródek pyta biskupa o to, czy Kościół w Niemczech umiera i czy widać jeszcze jakieś światełko nadziei. Warto przeczytać również o największej katolickiej telewizji na świecie, która już niedługo zadebiutuje w Polsce.


Tygodnik Niedziela

Najnowsza „Niedziela” podejmuje temat schyłku cywilizacji europejskiej. – Dziś świat znalazł się na ostrym zakręcie, a mimo to mknie z wielką prędkością przed siebie. Coraz większa liczba komentatorów ostrzega, że to jest niebezpieczne, że będzie wielkie „bum“, bo niektórzy kierujący chcą jeszcze dodawać gazu – pisze ks. Paweł Rozpiątowski.


O trudnej sytuacji chrześcijan w Syrii opowiada z kolei Abdo Haddad w rozmowie z Wiesławą Lewandowską. Nie zabrakło również tematu dla młodych – w numerze „wakacyjny poradnik miłości” w którym Aleksandra Nitkiewicz uczy… miłości właśnie.