Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Szata najbliższa ciału [Franciszek Kucharczak]
Jaka moc tkwi w szkaplerzu? Te dwa kawałki brązowego materiału, jeden z wizerunkiem Jezusa, drugi Matki Bożej Szkaplerznej, połączone tasiemkami, towarzyszyły Janowi Pawłowi II przez całe życie. Z noszeniem szkaplerza związane są obietnice i odpusty.

Oto ludzie, oto odpowiedzi [Agata Puścikowska]
Czy jesteśmy tolerancyjni względem niepełnosprawnych? Przeprowadzono badanie społeczne, jak Polacy postrzegają osoby niepełnosprawne. Wyniki są szokujące. Rozpoczęła się kampania społeczna „Ecce Homo. Oto człowiek. Każdy” – podejmująca temat akceptacji niepełnosprawności.

W kleszczach kleszcza [Tomasz Rożek]
Obecnie jest więcej kleszczy niż kiedyś, wzrasta liczba zachorowań na boreliozę. Nie ma na razie skutecznej szczepionki na tę chorobę. Tomasz Rożek podejmuje niezwykle aktualny temat o tej porze roku, opisując, w jaki sposób kleszcze zagrażają człowiekowi i jak można się przed nimi chronić.