Nowe meble

Powoli dobiega końca generalny remont zakrystii, salki, korytarza i magazynku. Przywiezione zostały do zakrystii i zamontowane robione na zamówienie meble czyli tzw. kredensja i szafa na szaty liturgiczne.

Elektryk kończy żmudną pracę przy nowej gablocie sterującej oświetleniem w całym kościele. Zamontowana jest już lampa na fotokomórkę przed wejściem do zakrystii oraz lampy w salce i korytarzu. Praktycznie są już wyłożone wszystkie płytki. W najbliższych dniach dostarczone zostaną i zamontowane drzwi wejściowe do zakrystii i zewnętrzne. Przygotowane są też otwory wentylacyjne, których bardzo brakowało, przez co idealne warunki do rozwoju miał grzyb na ścianach. Poprawione też zostały zewnętrzne rynny. Dobiega końca malowanie. Dobiega też końca murowanie miejsca po gablocie z tyłu kościoła, gdzie docelowo stanie konfesjonał dla księdza – gościa.
A jak było przedtem, można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Niech ten piękny kościół ma szansę służyć następnym pokoleniom.