Ogłoszenia duszpasterskie na 5 sierpnia 2018

1. W tym tygodniu: poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu, wieczorem zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej; czwartek – świętej Teresy Benedykty od Krzyża czyli Edyty Stein; piątek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; sobota – św. Klary, dziewicy.

2. Pielgrzymka Olkuska wyruszy w czwartek 9 sierpnia. Spotkanie organizacyjne dzisiaj w kościele w Kluczach, po Mszy św. o 16.00. Tam też zapisy.

3. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa 18 sierpnia (sobota). Koszt: 110 zł. od osoby. W cenie przejazd, zwiedzanie, pełny obiad. Zapisy: po Mszach św. w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy należność. Wszystkie szczegóły są w internecie i w gablotce.

4. W tym tygodniu kumulacja pielgrzymek pieszych idących przez naszą parafię. W środę rano postój i Mszę św. ok. godz. 9.00 mają uczestnicy pielgrzymki z Suchej Beskidzkiej. Po południu postój i konferencję ma pielgrzymka z centrum Krakowa. Około godz. 18.00 przychodzi pielgrzymka andrychowska. Jej uczestnicy mają u nas nocleg. W związku z tym apeluję, by, kto tylko może, przyjął pod swój dach i ugościł idących na Jasną Górę. Przed południem będą o to prosić, odwiedzając nasze domy, sami pielgrzymi. W czwartek przez Rodaki przechodzić będzie pielgrzymka naszej diecezji, która wyruszy z Olkusza. W kościele będą mieli postój i konferencję. Pielgrzymów odwiedzi być może ks. bp Grzegorz Kaszak. W razie upałów naszych strażaków proszę już dzisiaj o akcję polewania wodą idących.

5. Pani Grażynie Jagła dziękuję za kwiaty do ołtarza, a Barbarze i Jarosławowi Zarębskim za ich ułożenie. Sprzątanie kościoła za dwa tygodnie, 18 sierpnia, ulice Zadolna, Kątowa, Laski, Świniuszka, Krzewowa, Borowa, Argentyna, Kluczewska, Kwaśniowska. Szczegóły za tydzień.

6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” dominuje temat stu dni abstynencji na stulecie niepodległości. – Polskość powinna kojarzyć się z trzeźwością i abstynencją, a nie z pijaństwem – mówi bp Tadeusz Bronakowski. Ponadto przeczytać można, do czego namawiam, o pustoszejących seminariach duchownych i tajemnicy powołania. W „Niedzieli” tajemnice Ojca Pio, nieznane dotąd fakty z życia sławnego stygmatyka.

7. Dobrej, spokojnej, błogosławionej niedzieli i tygodnia życzę. Szczęść Boże!