Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Wzniosły szczyt [ks. Adam Pawlaszczyk]
W związku z obchodzoną 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Gość Niedzielny” wyjaśnia, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym właściwie polegało wniebowzięcie.

Zabójczy odlot [Maciej Kalbarczyk]
Dopalacze są bardzo niebezpieczne i silnie uzależniają. Osoba, które je zażywa, nigdy nie może być pewna co do jego składu i zawartej w nim dawki substancji aktywnych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czy zmiana prawa okaże się skuteczna w walce z śmiercionośnymi dopalaczami?

Granice uporczywej terapii [Bogumił Łoziński]
Zaprzestanie uporczywej terapii nie jest eutanazją, lecz działaniem medycznie i etycznie uzasadnionym. Uporczywa terapia nie prowadzi do wyleczenia, lecz odsuwa w czasie moment śmierci i wiąże się najczęściej z nadmiernym cierpieniem. „Gość Niedzielny” przybliża nauczanie Kościoła w tej kwestii oraz podaje przykłady ostatnich lat, kiedy łamano prawo chorego do godnego umierania.

• W związku z obchodzoną 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.

PONADTO W "GOŚCIU":

• o śmierci świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy,

• o dopalaczach - czy obecna zmiana prawa zapewni skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?.