Ogłoszenia duszpasterskie na 12 sierpnia 2018

1. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej, Msze św. tak, jak w niedzielę, po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; piątek – św. Jacka. W środę przed kościołem będą do nabycia wiązanki zielne dla tych, którzy nie potrafią lub nie mają czasu przygotować je samemu.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy życzliwie przyjęli idących w tym tygodniu na Jasną Górę pielgrzymów. „Bóg zapłać” za staropolską gościnność. Dziękuję paniom Alicji Jeziornej i Annie Domagała za pomoc w podjęciu pielgrzymów w Domu Parafialnym.

3. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa w najbliższą sobotę. Wszystkie szczegóły są w internecie i w gablotce. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła. Autokar zatrzyma się też w Kluczach na przystanku przed rondem. Być może to dla wielu jedyna okazja, by zobaczyć to niezwykłe miejsce. Proszę, by co, którzy już się zapisani, jak najszybciej wpłacili pozostałą część pieniędzy.

4. Zgodnie z zapowiedzią zapraszam do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Niech każdy, kto może, przyjdzie, by przygotować kościół i otoczenie do uroczystości odpustowej. Prosiłbym też o zabranie niezbędnych rzeczy do umycia okien w zakrystii i salce oraz do zagrabienia chodnika wokół kościoła. Szczególnie zapraszam mieszkańców Ryczówka z ulic Zadolna, Kątowa, Laski, Świniuszka, Krzewowa, Borowa, Argentyna, Kluczewska, Kwaśniowska. Ponieważ tego dnia będę na pielgrzymce w Krzeszowie, prosiłem o otwarcie kościoła i koordynację prac panią Barbarę Zarębską z mężem.

5. Zainteresujemy się nowymi numerami tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Powoli dobiega końca zasadnicza część remontu zakrystii, korytarza z magazynkiem i sali katechetycznej. Są już nowe meble, ściany i sufit zostały otynkowane i pomalowane, wymieniona jest instalacja elektryczna i tablice sterujące całym kościołem, łącznie z wyłącznikiem głównym i licznikiem prądu, są też zerwane stare, wydzielające nieprzyjemny zapach deski podłogi i położone nowe płytki. Stolarz ma jeszcze przygotować zamykaną szafkę – schowek i wykończenie wnęki na wzmacniacz oraz wykończenie drzwi wejściowych. Zamówione też zostały, robione na zamówienie wkładki do pięciu nowych drzwi. Z tyłu kościoła po jednej ze stron zlikwidowana została jedna z gablot, wnęka zamurowana i pomalowana. Ziemią doprowadzone też zostały kable pod przyszłą renowację i elektryfikację dzwonów za kościołem. W najbliższych tygodniach trzeba będzie zlikwidować tymczasową zakrystię z tyłu kościoła. Meble trafią tam, skąd pochodzą, czyli do kościoła św. Marka.

Za wszystkie modlitwy, ofiary, pomoc i życzliwość – wielkie „Bóg zapłać”. Uwaga: dzisiaj każdy, kto chce, może wyjść po Mszy św. przez zakrystię. Drugiej takiej okazji nie będzie ;-)

7. Najbliższe ważne wydarzenia w parafii: 18 sierpnia (sobota) – pielgrzymka do Krzeszowa; 26 sierpnia (niedziela) – odpust parafialny i 25 – lecie kapłaństwa proboszcza; 2 września (niedziela) – dożynki gminne. Szczegóły w gablotce i w internecie.

8. Lekarz przegląda rentgenowe zdjęcie i ogromnie się dziwi.
- Panie, masz pan zegarek w żołądku. To nie sprawia panu żadnych problemów?
- Jasne, że tak. Zwłaszcza przy nakręcaniu.

Dobrej, spokojnej, błogosławionej niedzieli i tygodnia życzę. Pamiętajmy też w modlitwach o chorych, w tym o naszym Panu Organiście. Szczęść Boże!