Ogłoszenia duszpasterskie na 19 sierpnia 2018

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii, „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary i modlitwę; poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; wtorek – św. Piusa X, papieża; środa – Najśw. Maryi Panny, Królowej, o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej; piątek – św. Bartłomieja, Apostoła, od godz. 17.40 okazja do spowiedzi przed odpustem. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.30 i 12.00.

2. Wczoraj pielgrzymowaliśmy autokarem do pięknego sanktuarium w Krzeszowie na Dolnym Śląsku, perły europejskiego baroku. Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę wszystkim uczestnikom.

3. Barbara i Jarosław Zarębscy jak zwykle przygotowali imponującą dekorację na dzień Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Bóg zapłać! Dziękuję też za wcześniejsze kwiaty pani Bromblik i Jagła.

4. Wczoraj odbyło się sprzątanie kościoła i otoczenia po remoncie zakrystii i salki oraz przed odpustem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. Byli to: Zofia Adamik, Marzena Adamik, Zygmunt Zacłona, Beata Turska, Renata Madejska, Anna Haratyk, Rozalia Haratyk, Halina Żak, Jolanta Kopeć, Ewelina Chwist, Janina Bednarz, Oliwia Haberka, Joanna Haberka, Małgorzata Gałąź, Katarzyna Gałąź, Wanda Grzanka, Ewelina Grzanka, Małgorzata Zacłona, Emilia Leśniak. Ofiarę na kwiaty złożyli: Alicja Kozieł, Anna Łosińska, Leokadia Mudyna, Dorota Garus, Janina Bednarz, Ewa Adamik, Stanisława Sosnowska z córkami.

5. Zainteresujemy się nowymi numerami tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Zapraszam w przyszłą niedzielę na parafialny odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będę też dziękował za 25 lat kapłaństwa. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Michał Borda z Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Będzie też orkiestra, pamiątkowe obrazki, wspólna modlitwa za kapłanów i o nowe powołania z zaproszonymi księżmi, może jeszcze jakieś niespodzianki. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. Tego dnia będzie jeszcze Msza św. o godz. 8.30. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 16.00. Na godz. 12.00 zapraszam oczywiście panie z KGW obu wsi w swoich pięknych strojach, strażaków, których proszę też o asystę liturgiczną, ministrantów, dzieci, młodzież i dorosłych w każdym wieku. Dziewczynki proszę oczywiście o sypanie kwiatów w czasie procesji eucharystycznej. Niech to będą imieniny parafii.

7. Panowie rozmawiają przy herbatce w klubie seniora. Jeden nagle pyta:
- Mietek, a czy w tym tygodniu nie przypada wasza pięćdziesiąta rocznica ślubu? I co planujesz?

- No... pamiętam, jak na dwudziestą piątą rocznicę zawiozłem żonę do Francji...
- Serio? A co zrobisz w tę pięćdziesiątą?
- No może bym po nią pojechał...

Dobrego tygodnia Parafianom i Gościom życzę. Raz jeszcze zapraszam na uroczystość odpustową w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Szczęść Boże!