W najnowszym „Gościu Niedzielnym”

Na kolana! [Marcin Jakimowicz]
„Jezusmaria!” wykrzykujemy na jednym oddechu. Co się dzieje, gdy wypowiadamy imię „Jezus”? „Gość Niedzielny” pisze o imieniu Boga i o tym, co to znaczy wypowiadać je nadaremno.

Wiara w czasach smartfona [Krzysztof Błażyca]
Ponad 3 mld osób na świecie korzysta miesięcznie z mediów społecznościowych, a 9 na 10 użytkowników czyni to za pomocą smarfonów i tabletów. Technologia wytycza również nowe ścieżki duchowej aktywności.

Rozumiem milczenie Franciszka [Jacek Dziedzina]
O problemach współczesnego Kościoła w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” opowiada o. Remigiusz Recław SJ, proboszcz, znany rekolekcjonista i duszpasterz wspólnot charyzmatycznych. „Mamy do czynienia z walką duchową o rozumienie Soboru Watykańskiego II. Rośnie w siłę antysoborowy kierunek. Tu są źródła obecnego kryzysu” – stwierdza rozmówca.

Uzdrowiony, aby świadczyć [Maciej Kalbarczyk]
Uzdrowiony za wstawiennictwem świętych pastuszków z Fatimy Lucas Maeda de Oliveira z rodzicami i siostrą przyjechał do Polski, by opowiedzieć o cudzie, którego doświadczył.

O imieniu Boga

• Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?

PONADTO W "GOŚCIU":

• rozmowa z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła

• wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga