Ogłoszenia duszpasterskie na 16 września 2018

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii – „Bóg zapłać” za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej i księdza proboszcza. Dziękuję także za wszystkie ofiary. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej, zapraszam o 18.00; w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy Męczenników; w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Za dwa tygodnie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. „Bóg zapłać” Stanisławowi Pandel za prace przy instalacji w prezbiterium. Dziękuję też Dorocie Binek, która przez dwa tygodnie prała i prasowała wszystkie stroje i materiały z kościoła. Informuję, że pralka to wytrzymała, choć z trudem…

3. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne osoby do włączenia się w sprzątanie kościoła, zakrystii, placu przed kościołem i chodników przed tym placem. O godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Ryczówka z Godawicy, ulicy Rzeka, Wodąca i Rodacka. Przypominajmy sobie o tym wzajemnie, zadbajmy też o kwiaty przy ołtarzu.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Prasowski i Barbara Prasowska z d. Kwaśny, zamieszkali w Ryczówku.

5. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do zastania ministrantem. Bycie ministrantem w parafii to szczególne wyróżnienie dla młodego człowieka. Św. Jan Paweł II w swoim przemówieniu do Służby Liturgicznej w 2001 r. powiedział: ”Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą”. W niedzielę każdy chłopiec pełni służbę na wybranej Mszy świętej. Dodatkowo każdy ministrant służy w ciągu tygodnia na jednej Mszy. Termin łaciński „ministrare” oznacza “służyć, pomagać”. Rodziców zachęcam, by także namawiali synów do tej służby.

6. W przyszłą niedzielę będzie już nowy zeszyt z intencjami na przyszły rok.

7. Polecam nowe numery tygodników katolickich.

8. Pierwszy dzień jesieni astronomicznej nie jest datą stałą. W tym roku przypada na 23 września (przyszła niedziela), czyli rozpocznie się w ten sam dzień, co kalendarzowa. Początek jesieni 2018 to 03:54 nad ranem. Ale, jak napisał jeden z austriackich pisarzy, liście, które jesienią spadają z drzew, chciałyby się wskazać jako przykład przemijania. Byłby to jednak zły przykład, ponieważ po kilku miesiącach drzewo wypuści nowe liście i nastanie wiosna, dokładnie taka jak była wcześniej. I tego się trzymajmy. Szczęść Boże!