Ogłoszenia duszpasterskie na 23 września 2018

1. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej, zapraszam o 18.00; czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; piątek – św. Wacława, męczennika; sobota – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Za tydzień o 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Wczoraj kolejne osoby włączyły się w sprzątanie kościoła i jego toczenia, za co bardzo im dziękuję. Byli to mieszkańcy Ryczówka: Katarzyna Lekston, Genowefa Ładoń, Teresa Jurczyk, Lucyna Kozicka, Wanda Mulet, Helena Ekiert, Barbara Płonka, Adam Widełka, Tomasz Podlewski, Arkadiusz Domagała. Bóg zapłać! Ofiarę na kwiaty złożyli: Teresa Plutak, Julia Mrówka, Urszula Boczak, Zygmunt Kaszuba, Halina Nowak, Krystyna Garus, Dorota, Leokadia Pandel, Anna Działach, Teresa Jurczyk, Jolanta Maksym, Gienia Ładoń, Beata, Elżbieta  Kucińska, Halina Widełka, Jolanta Jurczyk, Grzegorz Ładoń, p. Guzik z sąsiadką. „Bóg zapłać” pani Halinie Widełka, która zadbała, by ołtarz został pięknie przystrojony kwiatami.

4. Od przyszłej niedzieli wracamy do tradycji śpiewania Godzinek kilka minut po godzinie ósmej rano w niedzielę. Zapraszam!

5. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do zostania ministrantem. Bycie ministrantem w parafii to szczególne wyróżnienie dla młodego człowieka. Termin łaciński „ministrare” oznacza “służyć, pomagać”. Rodziców zachęcam, by także namawiali synów do tej służby. O szczegóły można pytać księdza proboszcza lub panią katechetkę.

6. Od dzisiaj jest już nowy zeszyt z intencjami na przyszły rok.

7. W dobie niesprawiedliwie wyolbrzymionej krytyki księży, „Gość Niedzielny” proponuje modlitwę za kapłanów. Jest ona wydrukowana na specjalnie dołączonym obrazku. A w „Małym Gościu” silikonowy różaniec dla dzieci i młodzieży do noszenia na przegubie ręki. W „Niedzieli” o projekcie Parlamentu Europejskiego, który powszechnie nazywa się Acta 2. Polecam uważną lekturę!

8. Ze szkolnych opowieści:
Drogie dzieci, dzisiaj będziemy się uczyć odmiany czasowników przez osoby - mówi pani. Jasiu powiedz nam, jak byś powiedział o sobie, używając czasownika "śpiewać"?

- Ja śpiewam.
- Świetnie, a gdyby Twoja siostra śpiewała, to co byś powiedział?
- Zamknij się!

Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!