Gość Niedzielny na cały tydzień

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Drobiazgi [Marcin Jakimowicz]
Pociąga nas to, co wielkie, spektakularne, nadające się na pierwsze strony gazet. Bóg, który na miejsce narodzin swego Syna wybrał grotę w niewielkim Betlejem, kocha małe, błahe, niepozorne gesty. Taką drogę małych kroków pokazała nam św. Teresa z Lisieux.

Nie wstydzę się koloratki
Księża, dowiadując się o budzących zgorszenie grzechach współbraci w kapłaństwie, odczuwają wstyd, gniew, rozczarowanie. Mają jednak też nadzieję, że w tym przełomowym momencie winy te mogą stać „błogosławione” i pozwolą każdemu na wewnętrzną odnowę powołania.

Bądźcie odważni [Andrzej Grajewski]
Przez moment za sprawą papieża Litwini znaleźli się w centrum medialnego świata, któremu Franciszek przekazał dobrą wiadomość, że mały dzielny naród nie lęka się wyzwań i trwa w wierze przodków. „Bądźcie odważni” – zachęcał mieszkańców Litwy Ojciec Święty.

Mała Wielka Święta

• O Świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba

PONADTO W "GOŚCIU":

• o  wizycie papieża Franciszka na Litwie

• dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe?

Nowy Mały Gość NiedzielnyW NAJNOWSZYM "MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM":

• bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę

• 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes. Historia krok po kroku

• plakat ze słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać