Ogłoszenia duszpasterskie na 30 września 2018

1. Dzisiaj o 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek wspomnienie naszych Aniołów Stróżów; w środę Nowenna do NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Franciszka z Asyżu; piątek – św. Faustyny Kowalskiej, to także I piątek miesiąca i okazja do spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej: o 16.00 w Ryczówku, o 17.30 w Rodakach. Z okazji dzisiejszego Dnia Chłopaka Chłopakom dużym i małym składam najlepsze życzenia.

2. Od jutra zapraszam do szczególnie częstego odmawiania różańca. Rozpoczyna się bowiem miesiąc różańcowy – październik. W kościele różaniec odmawiać będziemy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30. W niedzielę różaniec połączony będzie ze Mszą św. o godz. 16.00. Dzieci zapraszam obowiązkowo na różaniec i Mszę św. we wtorki i piątki o godz. 17.30. Oczywiście zostajemy po różańcu na Mszy św. W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w czasie różańca. Rodziców bardzo proszę, by pomogli najmłodszym dotrzeć w te dni do kościoła. Najlepiej niech pomodlą się modlitwą różańcową razem z nimi w intencji swoich rodzin.

3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

4. Od dzisiaj wróciliśmy do tradycji śpiewania Godzinek kilka minut po godzinie ósmej rano w niedzielę. Zapraszam!

5. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do zostanie ministrantem. O szczegóły można pytać księdza proboszcza lub panią katechetkę.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Maciej Gawron z Krakowa i Amelia Kardynał z Ryczówka. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić księdzu proboszczowi. Przypomnę, że kancelaria parafialna czynna jest zaraz po Mszy św. w dni powszednie. Najlepiej w tej Mszy św. po prostu uczestniczyć.

7. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne „Gościa Niedzielnego” na przyszły rok. Tym razem są to wizerunki aniołów. Koszt kalendarza to 10 zł. Papież na Litwie z jednej strony, a dieta dla seniora z drugiej - to tematy nowego "Gościa Niedzielnego". Za tydzień do „Gościa” na płycie będzie dołączony film. "Kocham nasz Kościół i nie zgadzam się na jego szkalowanie jako instytucji i szarganie stanu kapłańskiego" - pisze z kolei w słowie wstępnym do "Niedzieli" jej redaktor naczelna, Lidia Tarczyńska.  Zainteresujmy się tymi tematami!

8. Błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Niech będzie w nas pragnienie poznawania Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże!