Gość Niedzielny z hitem na DVD

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” film na płycie DVD: "Sprawa Chrystusa". Reporter szuka dowodu, że Jezus nie zmartwychstał. Egzemplarze GN są jeszcze do nabycia z tyłu kościoła.

„Sprawa Chrystusa” jest oparta na historii Lee Strobla, laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki, na podstawie której oparto scenariusz. Strobel (Mike Vogel) był w latach 70-tych XX wieku wojującym ateistą i chciał udowodnić świeżo nawróconej żonie (Erica Christensen) brak racjonalności Zmartwychwstania. Bez niego nie ma chrześcijaństwa, więc Strobel postanowił jako rasowy reporter pokazać, że nie miało ono miejsca. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami zrozumiał, że wiara jest racjonalna.


Męska linia ratunkowa [Agata Puścikowska]
Polscy aktorzy i dziennikarz przekonują, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą. Modlitwa różańcowa czasem bywa rozumiana i traktowana jako modlitwa kobieca, a przecież i mężczyźni modlą się na różańcu. Świadomie, dojrzale, z pasją odkrywają tajemnice po to, by mocniej i konkretniej stąpać po ziemi – patrząc w niebo.

Kryzys wezwaniem do nawrócenia [Bogumił Łoziński]
O problemach Kościoła, oczyszczeniu z grzechu pedofilii i pontyfikacie Franciszka w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” mówi prymas Polski abp Wojciech Polak. „Jedyną ochroną Kościoła jest stawanie w prawdzie, oczyszczenie” – stwierdza.

Nie będzie zakazanych tematów [Beata Zajączkowska]
Synod Biskupów poświęcony młodzieży to niezwykła szansa na odnowę Kościoła. Na świecie żyje obecnie 1,8 mld ludzi w wieku od 16 do 29 lat, co oznacza, że młodzi stanowią jedną czwartą ludzkości. Te liczby pokazują, że gra toczy się o bardzo wysoką stawkę.

Gość Niedzielny z hitem na DVD