Ogłoszenia duszpasterskie na 7 października 2018

1. Dzisiaj mija dziesiąta rocznica śmierci I Biskupa Sosnowieckiego Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwach. Dzisiaj także w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcenie zostaną różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

2. Zapraszam do odmawiania różańca. W kościele różaniec odmawiamy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 16.00. Różaniec i Msza św. dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.30. Rodziców bardzo proszę, by pomogli najmłodszym dotrzeć w te dni do kościoła i razem z nimi zostali.

3. W przyszłą niedzielę 18 Dzień Papieski - zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Dzisiaj zaś do puszek zbierane są ofiary na dzieła Caritas.

4. Na parafialnej stronie internetowej i w gablotce jest już kalendarium najważniejszych przewidywanych wydarzeń na najbliższe miesiące.

5. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował na tzw. Wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych modlitwie czytane są przed Mszami św. w niedzielę przez 12 miesięcy. Nazwiska tych zmarłych proszę mi podyktować od przyszłej niedzieli w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Przez osiem dni będziemy się też modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Wypełnione kartki również przynosimy do zakrystii. Za wypominki oktawalne ofiara jest dobrowolna.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Maciej Gawron z Krakowa i Amelia Kardynał z Ryczówka.

7. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne „Gościa Niedzielnego” z wizerunkami aniołów po 10 zł. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” film na płycie DVD: "Sprawa Chrystusa". Reporter szuka dowodu, że Jezus nie zmartwychwstał. „Sprawa Chrystusa” jest oparta na historii Lee Strobla, laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki. Koszt „Gościa” bez zmian. Jest też nowa „Niedziela”. Polecam!

8. Przy wyjściu z kościoła dorośli przedstawiciele każdej rodziny mogą od ministranta zabrać w prezencie „Parafialny Przewodnik Ekologiczny” ułożony m.in. przez znanego nam ks. Michała Bordę. Jak dobrze poszukamy, znajdziemy w nim także coś o naszej parafii.

9. Coś z nieodległej historii: w szkole milicyjnej odbywa się odprawa przed wycieczką:
- Pluton pierwszy i drugi wsiada do autobusu, pluton trzeci do przyczepy. Autobus odjeżdża punktualnie o 8.00. Czy są jakieś pytania?
- O której odjeżdża przyczepa? – pyta jeden z mundurowych.

Dobrego tygodnia parafianom i gościom życzę. Szczęść Boże!