Ogłoszenia duszpasterskie na 14 października 2018

1. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwie o pracownikach oświaty z obu naszych szkół. Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; wtorek – św. Jadwigi Śląskiej; środa – św. Ignacego z Antiochii, wieczorem Nowenną do NMP Częstochowskiej; w czwartek – świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia; sobota – św. Jana Kantego. W niedzielę za tydzień, 21 października, odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych. To również Niedziela Misyjna. A u nas, podobnie, jak w wielu innych parafiach Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za modlitwę w intencji parafii, proboszcza i mieszkańców. Dziękuję także za wszystkie datki złożone na tacę i w kopertach.

2. W kościele różaniec odmawiamy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 16.00. Różaniec i Msza św. dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.30. Jest połowa miesiąca, więc pytanie do rachunku sumienia: ile razy w październiku modliliśmy się na różańcu?

3. Dzisiaj Dzień Papieski - zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Swój dar możemy wrzucić do puszki u ministranta przy wyjściu z kościoła.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych najbliższych. Pilnujmy też porządku na całym cmentarzu. Oszczędzajmy też miejsce w kontenerze na śmieci. Przypomnę też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach, każdy grób po upływie 20 lat powinien być opłacony.

5. Od dzisiaj przyjmuję na tzw. wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych modlitwie czytane są przed Mszami św. w niedzielę przez 12 miesięcy.

Przez osiem dni będziemy się też modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Gorąco do tej formy modlitwy namawiam. Wypełnione kartki również przynosimy do zakrystii.

6. Są jeszcze kalendarze na przyszły rok. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” przypominają sylwetkę św. Jana Pawła II. Pod stojakiem z gazetami jest też karton z „Parafialnym Przewodnikiem Ekologicznym”. Kto jeszcze go nie ma, może sobie zabrać to wydawnictwo za darmo. 

7. I tzw. suchar na ten tydzień czyli coś z języka polskiego:
Baca rozmawia z turystą:
- Wczoraj zabiłem 10 ćmów - mówi baca.
Turysta poprawia: ciem.

- Kapciem – odpowiada góral.

Dobrego błogosławionego tygodnia bez ćmów czy ciem, jak kto woli. Szczęść Boże!