Gość Niedzielny poleca się

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Zbezczeszczenie [Marcin Jakimowicz]
W Komunii św. nie przyjmujemy czegoś, tylko Kogoś, kto oddał swoje życie za grzeszników. Nie można przyjmować Komunii św. w stanie grzechu ciężkiego. Konsekwencją takiego postępowania jest zaciągnięcie kolejnego grzechu ciężkiego. Błędne koło.

To taki rachunek sumienia [Beata Zajączkowska]
Kończy się synod poświęcony młodzieży. Dla ojców synodalnych oraz świeckich audytorów i przedstawicieli młodego Kościoła z całego świata był to czas intensywnych prac i dyskusji. „Gość Niedzielny” zapytał kilku uczestników o refleksje na półmetku synodu.

Plan na jesień życia [Wojciech Teister]
W 2019 r. wejdzie w życie prawo o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Rządowy pomysł ma skłonić Polaków do odkładania dodatkowych środków finansowych na jesień życia. Odrobinę mniejsza wypłata w okresie aktywności zawodowej, a w zamian dodatkowe środki w ramach świadczenia emerytalnego - tak w skrócie można opisać PPK.

Ciemnogród w „Siedmiogrodzie” [Jacek Dziedzina]
Rumunia była o krok od zapisania w konstytucji definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Referendum w tej sprawie jest jednak nieważne, bo do urn poszło zaledwie 20 proc. uprawnionych do głosowania. Rumunia należy do najbardziej konserwatywnych krajów w UE i wydawało się, że referendum w tej sprawie będzie formalnością.

Przyjmuj godnie

• Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?

PONADTO W "GOŚCIU":

• z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z księdzem Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych

• o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku