Ogłoszenia duszpasterskie na 21 października 2018

1. Dzisiaj odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych. To również Niedziela Misyjna. A u nas Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za modlitwę w intencji parafii, proboszcza i mieszkańców. Dziękuję także za wszystkie ofiary.

2. W kościele różaniec odmawiamy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, i piątek o 17.30, niedzielę o 16.00. Różaniec i Msza św. dla dzieci we wtorki i piątki o 17.30. Jeszcze raz gorąco zapraszam do modlitwy.

3. W tym tygodniu w poniedziałek liturgiczne wspomnienie w całym Kościele św. Jana Pawła II, papieża. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy.

4. Zadbajmy o groby naszych najbliższych. Oszczędzajmy też miejsce w kontenerze na śmieci. Przy wejściu na cmentarz powieszona jest puszka na ofiary za wywóz przez cały rok śmieci z cmentarza. Poczujmy się odpowiedzialni za to. Wywóz jednego tylko kontenera to około 80 zł. Zamówiłem też nowe nagłośnienie mobilne przeznaczone m.in. na Wszystkich Świętych czy procesję Bożego Ciała.

5. Po Mszach św. w zakrystii oraz w dni powszednie w kancelarii parafialnej przyjmuję wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Na kartkach wypisujemy imiona i nazwiska na wypominki oktawalne czytane przez osiem dni na różańcu. Szczegóły w gablotce parafialnej.

6. W najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania kościoła. Zgodnie z sugestią samych parafian – początek o godz. 10.00. Zapraszam mieszkańców Ryczówka z ulic: Leśna, Polna, Partyzantów, Stawowa i część Górnej. Oprócz kościoła trzeba zamieść liście z placu kościelnego i ulicy przed kościołem, zabierzmy więc grabie. A kto nie może przyjść, niech dołoży się do kwiatów.

7. Do nowej „Niedzieli” dołączamy film  „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”, dokument, który przedstawia dzieje Polaków i Polski podczas II wojny światowej pod niemiecką okupacją. „Gość Niedzielny” natomiast przypomina: nie można przyjmować Komunii św. w stanie grzechu ciężkiego. W tygodniku również o nowej formie oszczędzania na emeryturę od przyszłego roku.

8. Podobno suchar na dzisiaj brzmi następująco:
Przychodzi szef Państwowej Komisji Wyborczej do psychiatry:
- Co panu dolega?

- Prześladują mnie głosy.
- Jakie głosy?
- Nieważne...

Kto jeszcze nie głosował, niech odda dzisiaj ważny głos. A wszystkim życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!