Ogłoszenia duszpasterskie na 4 listopada 2018

1. Dzisiaj Msza św. za zmarłych z wypominek oktawalnych o godz. 11.00. Od poniedziałku do czwartku włącznie różaniec za zmarłych z wypominek oktawalnych o 16.30. Później Msza św. W środę dodatkowo Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W sobotę św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Także w sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny w wigilię Narodowego Święta Niepodległości.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w godnym przeżyciu uroczystości Wszystkich Świętych: państwu Zarębskim za udekorowanie kościoła, chórowi, ministrantom i lektorom. „Bóg zapłać” także za liczny udział w pogrzebie naszego Pana Organisty. Przed krzyżem misyjnym warto zapalić znicz i pomodlić się za tych, których grobów nie jesteśmy w stanie odwiedzić lub nie wiemy, gdzie się znajdują.

3. Odwiedzając w tych dniach groby naszych bliskich na cmentarzu, zwróćmy uwagę na puszkę powieszoną na bramie cmentarnej. Podobnie, jak w latach ubiegłych, wrzućmy do niej ofiarę na całoroczny wywóz śmieci. Przypomnę, że odpady biodegradowalne składamy obok kontenera na śmieci, a do kontenera wrzucamy szkło, metal, plastik.

4. Zakończył się dwudniowy remont dzwonu na wieży kościoła. Na całkowicie nowy, magnetyczny, wymieniony został silnik dzwonu. Założone zostały także specjalne, gumowe nakładki, by zmniejszyć drgania instrumentu, jakim jest dzwon. Zawisł też on na nowej konstrukcji. Wymienione zostało również serce dzwonu. Pracownik firmy Rduch, która specjalizuje się w tego typu pracach na terenie praktycznie całego świata, wyjaśnił, że łatwiej (i taniej) wymienić serce, niż gdy zużyte spowoduje pęknięcie samego dzwonu. Będzie się on wtedy nadawał tylko na przetopienie. Lub do muzeum.

Zakupiliśmy też całkowicie nowe nagłośnienie mobilne z dwoma mikrofonami bezprzewodowymi na wszelkiego rodzaju procesje.

5. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Częstochowska wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże!