"Gość Niedzielny"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Niepodległość – wykorzystana szansa [Andrzej Grajewski]
Niezwykła erupcja narodowej aktywności w listopadzie 1918 r. brała się stąd, że zaborcom wprawdzie udało się wymazać Polskę z mapy Europy, ale nie został przerwany i zatarty wspólny kod kulturowy Polaków. Żyjący w obcych państwach, służący często pod obcą komendą, Polacy nigdy nie zapomnieli, kim są – pisze Andrzej Grajewski.

Megawirus [Magdalena Kawalec-Segond]
W austriackiej oczyszczalni ścieków znaleziono największego dotąd wirusa na świecie. Czy jest „brakującym ogniwem ewolucji”?

Oj, zapłacimy, zapłacimy [Tomasz Rożek]
Hurtowa cena prądu jest dzisiaj o ponad 60 proc. wyższa niż rok temu. I to nie koniec wzrostów. Dlaczego prąd drożeje i jakie będą tego konsekwencje, nie tylko w naszych portfelach, ale w skali kraju?