Ogłoszenia duszpasterskie na 25 listopada 2018

1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej. W piątek św. Andrzeja Apostoła. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dzisiaj zapraszam do zadbania o lampiony roratnie.

2. Również od przyszłej niedzieli będą dostępne świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Ceny świec są takie, jak rok temu czyli 6 i 15 zł. Każda złotówka więcej przeznaczona jest na działalność charytatywną w placówkach Caritas.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Z racji chrztu, sprzątanie kościoła będzie nie w tę, ale w sobotę za dwa tygodnie czyli 8 grudnia. Już zapraszam mieszkańców Rodak z ulicy Długiej.

5. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek: kalendarz ścienny na przyszły rok. W „Niedzieli” ojciec Jerzy Tomziński, najstarszy, stuletni paulin, przekonuje, że światem rządzi Bóg. W „Małym Gościu Niedzielnym” lampion na tegoroczne Roraty i tekst o św. Mikołaju. Zainteresujmy się gazetami.

6. Rozmowa pracownika z dyrektorem:
- Panie dyrektorze, czy mógłbym otrzymać dzień urlopu, by pomóc teściowej przy przeprowadzce?
- Wykluczone!
- Bardzo dziękuję, wiedziałem, że mogę na pana liczyć...

Wszystkim teściowym, teściom, zięciom, synowym, parafianom i gościom, jubilatom i solenizantom życzę dobrego tygodnia, ostatniego przed Adwentem. Szczęść Boże!