Ogłoszenia duszpasterskie na 2 grudnia 2018

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. We wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w środę Nowenna do NMP Częst.; w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O 16.45 z racji I piątku miesiąca wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - zbiórka do puszek po Mszach Świętych.

2. Adwentowy Dzień Skupienia z przedświąteczną spowiedzią planujemy na piątek, 14 grudnia.

3. Za chwilę poświęcę opłatki na stół wigilijny. Są one symbolem miłości i Chrystusa, którego pod postacią Eucharystyczną adorujemy i przyjmujemy w czasie Mszy św. Dlatego opłatki się święci. Poświęcony opłatek z dołączonym duszpasterskim słowem życzeń niech tworzy w naszych rodzinach ten niepowtarzalny klimat wieczerzy wigilijnej. Złożone ofiary przeznaczone są na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za każdą pomoc materialną składaną przy tej i innych okazjach. Poczujmy się jako wspólnota, która dostrzega potrzeby związane z życiem parafii na różnych jej płaszczyznach. Wyjątkowo w tym roku opłatki będą dostępne tylko w zakrystii od jutra po każdej Mszy św.

4. Są już świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Ceny świec są takie, jak rok temu czyli 6 i 15 zł. Każda złotówka więcej przeznaczona jest na działalność charytatywną w placówkach Caritas. Świece będą u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

5. Zgodnie z zapowiedzią sprzątanie kościoła będzie w najbliższą sobotę od godz. 10.00. Zapraszam mieszkańców Rodak z ulicy Długiej. Już dziękuję za przybycie i zaangażowanie.

6. Bardzo dziękuję Tadeuszowi i Adrianowi Pabis za przegląd instalacji gazowej i grzewczej w kościele, a Przemysławowi Wojnar za przegląd i wymianę baterii w instalacji alarmowej także w kościele. Zakupiłem nową roratkę na Adwent. Świecznik pod nią jest z kolei darem osób uczestniczących w majowej modlitwie w kościele św. Marka. Dziękuję też Barbarze i Jarosławowi Zarębskim oraz Dorocie i Grzegorzowi Binek za przygotowanie dekoracji adwentowej i prezbiterium.

7. Przypominam moją prośbę o pilnowaniu, by zamknąć za sobą drzwi kościoła, a po ostatniej Mszy św. także furtki z placu kościelnego oraz o nieparkowanie przed bramą wjazdową.

8. A skoro Adwent, to Roraty czyli jedyne w swoim rodzaju Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej. Bardzo mocno zachęcam do udziału. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ale także ich starsi i młodsi koledzy i koleżanki niech przychodzą z lampionami. Dorosłych oczywiście także zapraszam. Lampiony także mile widziane. Zwłaszcza, że mogą zaopiekować się dziećmi znajomych, którzy akurat do kościoła przyjść nie mogą. W tym roku tematem przewodnim jest Duch św. Roraty są w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 17.00. Ubieramy się ciepło i dzielnie maszerujemy do kościoła. Zapraszam!

9. Jedna z mam mówiła do swojego syna przed śmiercią: „Synku nie mów o sobie źle, inni zrobią to lepiej i z większą przyjemnością”. Obyśmy się do tych innych nie zaliczali. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Częstochowska, Patronka naszej Parafii wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiam i łączę się z nimi w modlitwie.