"Gość Niedzielny"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Czysta wśród skalanych [Franciszek Kucharczak]
Maryja była wolna od zmazy grzechu pierworodnego. Przeświadczenie o tej prawdzie istniało w Kościele od dawna. 8 grudnia 1854 r. ogłoszono dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi. Czym właściwie jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat?

Nie wyrzucaj [Anna Leszczyńska-Rożek]
Według raportu FAO z 2013 r. na świecie marnowana jest taka ilość żywności, która pozwoliłaby przeżyć wszystkim mieszkańcom Polskim przez 66 lat. Dobrze zastanowić się nad tym problemem przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, kiedy planujemy zakupy.

Dobro ze skrzynki [Maciej Kalbarczyk]
Przy wejściu do jednego z pawilonów handlowych stoi niepozorna skrzynka. Dziesięć przegródek zamkniętych na kłódki, dziesięć historii opowiedzianych na przyklejonych do drzwiczek kartkach. To element akcji Domni – Bezdomni. Każdy uczestnik akcji ma klucz do skrzynki, w której znajdują się rzeczy niezbędne do przetrwania.

Czysta wśród skalanych

• Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?

PONADTO W "GOŚCIU":

• „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii;

• o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.