Ogłoszenia duszpasterskie na 9 grudnia 2018

1. W środę Nowenna do NMP Częst.; w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

2. W najbliższy piątek bardzo gorąco zapraszam do aktywnego uczestnictwa w naszym Adwentowym Dniu Skupienia. Jest to okazja do przedświątecznej spowiedzi, ale także wysłuchania konferencji przygotowującej do Bożego Narodzenia i uczestnictwa we Mszy św. z przyjęciem Komunii św. Program jest w gablotce i internecie. Msze św. z nauką dla dorosłych do wyboru: o godz. 10.00 lub 17.00. Msza św. dla dzieci – godz. 15.30. Będzie to jednocześnie Msza św. roratnia. Księża z naszego dekanatu będą spowiadać od 9.15 do 10.00; od 15.00 do 15.30 i od 16.15 do 17.00. Naszym adwentowym przewodnikiem duchowym będzie ks. Mirosław Sołtysek, proboszcz parafii w Pyrzowicach i kapelan lotniska. Jeszcze raz bardzo zachęcam, by w Adwencie znaleźć czas dla najważniejszej Osoby: Chrystusa, który narodził się w Betlejem.

3. Wójt Gminy Klucze, Sołtys, Radna i Rada Sołecka w Rodakach serdecznie zapraszają seniorów (60+) i osoby samotne na Dzień Seniora 15 grudnia (sobota) o godz. 17.00 do Świetlicy Wiejskiej.

4. Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Są one symbolem miłości i Chrystusa, którego pod postacią Eucharystyczną adorujemy i przyjmujemy w czasie Mszy św. Dlatego opłatki się święci. Złożone ofiary przeznaczone są na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za każdą pomoc materialną składaną przy tej i innych okazjach. Poczujmy się jako wspólnota, która dostrzega potrzeby związane z życiem parafii na różnych jej płaszczyznach. Przy wyjściu z kościoła są także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom czyli Caritas.

5. Wczoraj kolejne osoby włączyły się w sprzątanie naszej świątyni. Byli to: Jan Mogiła; Anna Fiszauf; Jadwiga Załoga; Anna Mrówka; Halina Leśniak; Danuta Brodzińska; Danuta Łydka; Kazimiera Słabosz; Magda Paszyńska; Danuta Prokop; Teresa Barańska; Paweł Kurek; Agnieszka Pandel; Roman Pandel; Tomasz Pandel; Piotr Pandel.
Ofiary na kwiaty z ul. Długiej w Rodakach złożyli: Leokadia Galmach; Barbara Pączek; Viola Wieczorek; Kazimiera Mogiła; Bożena Trzewiczek; Zofia Oruba; Mieczysława Porcz; Halina Adamuszek; Renata Surma; Janina Krzykawska; Irena Wesołowska; Leokadia Wesołowska; Barbara i Jarosław Zarębscy.
„Bóg zapłać” za datki na kwiatki, za poświęcony czas, wysiłek i obecność.

6. Przy okazji bardzo proszę o nie wieszanie żadnych ogłoszeń na drzewach i słupach wokół kościoła.

7. A skoro Adwent, to Roraty czyli jedyne w swoim rodzaju Msze św. ku czci Matki Bożej. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. W tym tygodniu Roraty są w poniedziałek o 17.45, wtorek i środę o 17.00 i w piątek o 15.30. Zapraszam!

8. W piątek 30 listopada na Jasnej Górze obchodzono 1. rocznicę złożenia w Sejmie RP obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. O tym pisze „Niedziela”. „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii. Znajdziemy ją w „Gościu Niedzielnym”. Zainteresujmy się tymi tygodnikami!

9.  Adwent to czas przypomnień, świadectw i pojednania. Nagie już drzewa przywołują tęsknotę do minionej pory kwitnienia. Pierwsze mrozy przywracają pamięć o słonecznych krajobrazach, posiwiałe pola o falujących na wietrze łanach zbóż, a brunatne łąki tęsknią do kolorów i zapachów ziół. Ten czas to pora moralnego wzrastania: czynienie dobra, pomaganie innym, by mogli cieszyć się życiem, zabieganie o odzyskanie dobrego imienia zarówno swojego, jak i bliźniego. W każdą niedzielę na adwentowym wieńcu przybywa blasku następnej świecy. Przybliża się czas pojednania, by potem – gdy zajaśnieje gwiazda – nikt nie był samotny przy wigilijnym stole. Czego Parafianom i Gościom życzę. Szczęść Boże!