Ogłoszenia duszpasterskie na 16 grudnia 2018

1. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o 17.00.

2. Dziękuję i gratuluję uczestnikom Adwentowego Dnia Skupienia. Mam nadzieję, że dzięki temu nie zagubimy oczekiwania na Narodzenie Pana w szaleństwie zakupów, sprzątania, gotowania, szukania prezentów. „Bóg zapłać” p. Alicji Jaskólskiej za pomoc na plebanii. P. Łukaszowi Gawronowi dziękuję za pomoc w przeglądzie gaśnic w obu kościołach i w Domu Parafialnym.

3. Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Są także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom czyli Caritas. „Bóg zapłać” za złożone ofiary, wszelką pomoc i modlitwę.

4. Zapraszam chętnych do ubierania choinek w kościele we wtorek po Mszy św. czyli o godz. 18.30. Szczególnie mile widziani członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Rodak i Ryczówka. Panów, szczególnie strażaków, proszę o oprawienie choinek. W sobotę o godz. 18.30 z kolei montaż szopki. Również gorąco zapraszam wszystkich do pomocy. Po pracy nie zapomnijmy po sobie posprzątać.

5. W środę od godz. 10.00 razem z Tomaszem Pandlem odwiedzę chorych, którzy dzisiaj zostaną zgłoszeni w zakrystii po Mszy św. „Bóg zapłać” za złożone przy tej okazji ofiary.

6. A skoro Adwent, to Roraty. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. W tym tygodniu Roraty są w poniedziałek o 17.00, we wtorek o 17.30, w środę i piątek o 17.00. Zapraszam na ostatnie Roraty!

7. Spowiedź adwentowa w dekanacie: we wtorek w Jaroszowcu od 8.20 i po południu od 16.30. W sobotę w Cieślinie od 8.30, w Krzywopłotach od 14.30 i ponownie w Cieślinie od 16.20. Ze względu na Roraty, ubieranie choinek i szopki u nas spowiedź jest utrudniona. Ale był przecież Adwentowy Dzień Skupienia…

8. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecam nieskończonemu miłosierdziu Boga. Chorych pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Wszystkim życzę dobrego tygodnia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!