Ogłoszenia duszpasterskie na 30 grudnia 2018

1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. O godz. 16.00 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – błagalne w intencji całej naszej parafii, w tym zmarłych w minionych 12 miesiącach. W tym dniu można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. W czasie Mszy św. sprawozdanie duszpasterskie za 2018 r.

2. W Nowy Rok czyli we wtorek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. tak, jak w niedzielę. W I piątek miesiąca kilka minut przed godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Zatroszczmy się, by mieć szczególnie kredę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny wspierający polskich misjonarzy.

3. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Proszę  zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj po godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień w Ryczówku:

2 stycznia (środa) – ul. Zadolna, Kątowa (ministranci: Damian Bednarz, Szymon Dziechciewicz)
3 stycznia (czwartek) – ul. Dolna (najpierw numery nieparzyste, powrót po stronie parzystej) (ministranci: Szymon Dziechciewicz, Bartłomiej Laskowski)
4 stycznia (piątek) – ul. Łęgowa, Ogrodowa (ministranci: Bartłomiej i Krystian Laskowscy)
5 stycznia (sobota) – ul. Laski, Świniuszka (ministranci: Damian Bednarz, Krzysztof Paciej)

4. Stała prośba: wchodząc i wychodząc z kościoła zamykajmy drzwi, zarówno te zewnętrzne, jak i te wewnętrzne, aluminiowe.

5. Autentyczna historia:
mały Jasio usłyszał na religii, że Bóg stworzył wszystko, także ludzi. Szczególnie zainteresował go sposób, w jaki Bóg stworzył Ewę, z żebra Adama. Mama Jasia zauważyła w domu, jak leżał w łóżku i wydawał się być chory.
„Co się stało?” - pyta mama.
Jasio odpowiedział: „Boli mnie w boku. Myślę, że będę miał żonę”.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!