Ferie zimoweFerie zimowe AD. 2019 zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku pierwsi uczniowie wyjątkowo szybko udadzą się na zasłużony odpoczynek. W kilku województwach, w tym u nas, ferie zimowe rozpoczną się już 14 stycznia.

Przerwa w nauce standardowo potrwa dwa tygodnie, podczas których uczniowie będą mieli okazję złapać nieco oddechu i odpocząć przed drugim semestrem. Ferie zimowe 2019 będą składały się z czterech turnusów. Terminy ferii dla uczniów z szesnastu województw zostały tak dobrane, aby najbardziej popularne zimowe miejsca nie były przepełnione. Pozwoli to na w miarę swobodne poruszanie się po stokach narciarskich oraz szlakach turystycznych, które szczególnie zimą są oblegane przez turystów.

FERIE ZIMOWE 2019:

I turnus (14-27 stycznia)

kujawsko-pomorskie
wielkopolskie
lubuskie
świętokrzyskie
małopolskie

II turnus (21 stycznia - 3 lutego)
warmińsko-mazurskie
podlaskie

III turnus (28 stycznia - 10 lutego)
zachodniopomorskie
mazowieckie
opolskie
dolnośląskie

IV turnus (11-24 lutego)
pomorskie
łódzkie
lubelskie
podkarpackie
śląskie

Ferie zimowe

Na kolejne wolne dni w 2019 roku uczniowie będą musieli trochę poczekać, ponieważ Wielkanoc będziemy w tym roku obchodzili dopiero w drugiej połowie kwietnia. Następnie czeka nas majówka, egzaminy maturalne, a potem ostatnia prosta i koniec roku szkolnego.