Ogłoszenia duszpasterskie na 6 stycznia 2019, Objawienie Pańskie

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary zbierane dzisiaj w kościołach są przeznaczone na fundusz misyjny, z którego utrzymuje się m.in. Centrum Formacji Misyjnej przygotowujące przyszłych misjonarzy. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej o 17.00. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.

2. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj po godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień:

RYCZÓWEK
7 stycznia (poniedziałek) – ul. Kwaśniowska (początek od parzystej, powrót nieparzystą) (ministranci: Filip Haberka, Bartosz Janikowski)
8 stycznia (wtorek) – ul. Rodacka (początek od strony parzystej, powrót nieparzystą) (ministranci: Filip Haberka, Kacper Haberka)
9 stycznia (środa) – ul. Wodąca (ministranci: Adrian Bednarz, Filip Chwist)
10 stycznia (czwartek) – ul. Krzewowa, Borowa, Argentyna, Kluczewska (ministranci: Filip Haberka, Adrian Bednarz)

RODAKI
11 stycznia (piątek) – ul. Górna, Chechelska, Słoneczna (ministranci: Miłosz Półkoszek, Bartłomiej Wojnar)
12 stycznia (sobota) – ul. Leśna (najpierw strona nieparzysta, powrót parzystą), Południowa (ministranci: Miłosz Półkoszek, Bartłomiej Wojnar)

3. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne osoby do włączenia się w sprzątnie kościoła. Tym razem mile widziani i oczekiwani o godz. 10.00 mieszkańcy Rodak z ulic: Wiejska, Kamienna, Szkolna, Poprzeczna, Strażacka i Sosnowa. Kto nie może przyjść, niech zadba o fundusze na kwiaty do kościoła. Dziękuję też osobie, która odśnieżyła wczoraj plac kościelny.

4. W roku 2019 istotnych dla Kościoła wydarzeń będzie bardzo dużo, będziemy mieć sporo pracy – mówi „Niedzieli” Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. Nie wiemy, ilu ich było i czy byli królami – a właściwie to nic nie wskazuje na to, że nimi byli. Brak bliższych danych sprawił, że wizyta mędrców w Betlejem w miarę upływu lat obrastała w legendy, co opisuje tygodnik „Gość Niedzielny”. Warto się tymi tekstami zainteresować…

5. Na koniec coś znalezionego w starym śląskim kalendarzu:
Idzie trzech króli do żłóbka. Na progu stajenki jeden z nich się potknął i krzyknął:
- O, Jezu!
Słysząc to Maryja trąciła Józefa łokciem:
- No i widzisz - to jest imię – „Jezus” , a nie jakiś tam Eustachy...

6. Gdyby ktoś nie miał kredy, można kawałeczek zabrać spod ołtarza. Przypomnę: prawidłowy zapis na naszych drzwiach po zewnętrznej ich stronie powinien wyglądać tak: C+M+B i obecny rok. Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” - czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Dwukrotne pojawiające się „plusiki” to tak naprawdę „krzyżyki” - znak błogosławieństwa, a cały zapis oznajmia wchodzącym, że w tym domu mieszkają chrześcijanie, jest to rodzaj wyznania wiary.

(poświęcenie kredy)