Kolęda 4

1. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej. W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata. Od piątku trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Zespół „Rodaczanie” zaprasza w niedzielę za dwa tygodnie czyli 27 stycznia o 10.30 na „Pożegnanie z kolędą”. Będą też wtedy śpiewać w czasie sumy.

2. W przyszłym tygodniu odbędą się w Panamie 34 Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się o szczęśliwą podróż dla uczestników i dobre owoce spotkania z Ojcem Świętym. Przyszła niedziela to także Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty i księdza proboszcza oraz za złożone ofiary. Proszę też o modlitwę w intencji ciężko chorego ks. Stefana Walusińskiego, emerytowanego proboszcza naszej parafii. Ks. Stefan znajduje się w czeladzkim szpitalu.

3. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj po godz. 9.30.

Program wizyty w Rodakach:

14 stycznia (poniedziałek) – ul. Wiejska (numery parzyste, powrót nieparzystymi), Skotnicka, Kamienna. (ministranci: Wojciech Kłoda, Paweł Sopęch). Od 13.00 przerwa na czas pogrzebu.
15 stycznia (wtorek) – ul. Długa (strona parzysta, początek od Wiejskiej) (ministranci: Piotr Pandel, Wojciech Kłoda)
16 stycznia (środa) – ul. Strażacka, Sosnowa, Szkolna, Poprzeczna (ministranci: Miłosz Półkoszek, Bartłomiej Wojnar)
17 stycznia (czwartek) – ul. Długa (strona nieparzysta, początek od Wiejskiej), Grabowska (ministranci: Wojciech Kłoda, Paweł Sopęch)

21 stycznia (poniedziałek) – ul. Bagienna (najpierw numery nieparzyste, początek od Leśnej, powrót stroną parzystą) (ministranci: Paweł Sopęch, Kamil Matyja)
22 stycznia (wtorek) – ul. Prosta (najpierw numery parzyste, początek od strony kościoła, powrót stroną nieparzystą) (ministranci: Piotr Pandel, Kamil Matyja)
23 stycznia (środa) – ul. Ogrodowa, Wschodnia, Kluczewska, Krótka (ministranci: Piotr Pandel, Miłosz Półkoszek)

Program może ulec korektom z ważnych przyczyn.

4. Bardzo dziękuję kolejnym osobom, tym razem z Rodak, które włączyły się w sprzątanie naszego kościoła i jego otoczenia. Byli to: Alina Karolczyk, Krystyna Domagała, Aleksander Domagała, Małgorzata Krzykawska, Helena Majcher, Karol Majcher, Halina Szczurkowska, Wanda Polak, Helena Domagała, Michał Lubach, Przemysław Wojnar, Małgorzata Leśniak, Dorota Binek. Dziękuję za poświęcony czas i wysiłek. Ofiarę na kwiaty złożyli: Irena Krzykawska, Henryka Sopęch, Beata Tkacz, Genowefa Bretner, Halina Szczurkowska, Helena Majcher, Agnieszka Aszteborska, Jolanta Oczkowska, Jacek Burdzel. „Bóg zapłać”. Tradycyjnie pamiętajmy o zamykaniu za sobą drzwi kościoła i bram placu kościelnego.

5. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy specjalny obrazek z modlitwą męża za żonę, który warto nosić przy sobie i często korzystać. W „Niedzieli” natomiast tekst o Stowarzyszeniu Misji Afrykańskich.

6. Na koniec coś z opowieści wojskowych:
dowódca wzywa: - Kompania zbiórka na placu apelowym, bo Matka Boska nawiedziła naszą kompanię.

Po odliczeniu składu osobowego pada rozkaz: - Bosek wystąp – matka przyjechała.

7. Błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!