Ogłoszenia duszpasterskie na 10 lutego 2019

1. W poniedziałek, w dzień wspomnienia NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W środę oczywiście zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o 17.00. W czwartek świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia są także popularne Walentynki. Św. Walenty jest patronem zakochanych, ale przede wszystkim chorych na padaczkę.

2. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każde modlitewne westchnienie w intencji naszej wspólnoty parafialnej, także księdza proboszcza. Dziękuję także za wszystkie ofiary na tacę i na konto na prace remontowe. Tadeuszowi i Adrianowi Pabisom dziękuję za przeprowadzenie przeglądu systemu grzewczego w kościele.

3. W „Niedzieli” o Europie dwóch płuc, to tekst z okazji wspomnienia św. Cyryla i Metodego. W „Gościu Niedzielnym” natomiast dodatek na stulecie powstania sejmu ustawodawczego w naszym pięknym kraju.

4. Na koniec historyjka przed Dniem Chorego. Przychodzi żona pacjenta do lekarza z pretensjami: - Pan kazał mojemu mężowi wypić przed spaniem kieliszek koniaku.
- No i… - dopytuje się lekarz.
- On teraz chce chodzić spać dziesięć razy na dzień.
Dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!