Ogłoszenia duszpasterskie na 10 marca 2019 – I niedziela Wielkiego Postu

1. Z tyłu kościoła na stoliku jest lista, gdzie można wpisać swoje imię i nazwisko oraz wybrany dzień Wielkiego Postu, w który będziemy modlić się i pościć, prosząc o dar powołania do kapłaństwa z naszej diecezji. Lista będzie w Wielki Czwartek złożona w czasie Mszy Krzyżma w sosnowieckiej katedrze.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci. Zostajemy oczywiście na Mszy św. W niedzielę z kolei zapraszam na godzinę 8.00, na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej o 17.00. W poniedziałek święto – Dzień Sołtysa. Naszym Paniom: pani Barbarze Wojnar z Rodak i nowo wybranej kilka dni temu w Ryczówku sołtysce – pani Annie Haratyk życzymy dużo siły, cierpliwości i oczywiście Bożego błogosławieństwa.

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł Bretner z Ryczówka i Anna Swędzioł, także z Ryczówka.

4. Rodziców i opiekunów zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii. Oczywiście najlepszy jest osobisty przykład. Dzisiaj o 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

5. „Bóg zapłać” za piękne i wymowne przygotowanie wielkopostnej dekoracji Barbarze i Jarosławowi Zarębskim.
Informuję, że życzeniem rodziny śp. ks. Stefana Walusińskiego jest postawienie mu grobowca. Nastąpi to w wakacje lub tuż po. Przy okazji bardzo dziękuję osobom, które dbają o miejsce spoczynku naszego Księdza Proboszcza.

6. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż adoracyjny. Przed lub po nabożeństwach można do niego podchodzić i oddać część Zbawicielowi przez ucałowanie lub przyklęknięcie. Jest też skarbona, do której można wrzucić swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim zbierającym datki na ten cel, o co zresztą wzorem lat ubiegłych bardzo proszę.

W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców kolejnych ulic do włączenia się w sprzątanie kościoła. O godz. 10.00 zapraszam mieszkańców Rodak z ulic: Leśna, Wschodnia, Południowa i Kluczewska. Kto nie przyjdzie, może złożyć swój dar na kwiaty do kościoła. Proszę sobie wzajemnie tę informację po sąsiedzku przypominać.

Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za wszystkie modlitwy w intencji Proboszcza i naszej wspólnoty parafialnej oraz za złożone datki na tacę i na konto bankowe.

7. Zapraszam do lektury nowych numerów tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

8. Pamiętajmy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. A Gościom przybyłym do naszego kościoła i drogim Parafianom życzę wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Szczęść Boże!