Rekolekcyjna Droga Krzyżowa

Jak to jest u nas w zwyczaju od kilku lat, w ramach rekolekcji wielkopostnych wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową. Tym razem od strony Ryczówka. Mimo deszczu i chłodu, dorośli i dzieci dotrwali do końca. Dziękuję wszystkim niosącym krzyż, "Bóg zapłać" paniom z KGW, druhom strażakom, wszystkim za prawdziwie modlitewną atmosferę.

Drogę Krzyżową prowadził nasz tegoroczny rekolekcjonista, ks. Marcin Paś.

ks. Marcin PaśData i miejsce urodzenia: 1986 r., Tarnowskie Góry. Święcenia kapłańskie: 18.05.2013 r., Gliwice. Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Praktykę diakońską odbył w parafii Chrystusa Króla w Gliwicach. Po święcenia kapłańskich rozpoczął czteroletnią pracę w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. Następnie wrócił do parafii Chrystusa Króla w Gliwicach, gdzie przez rok pełnił obowiązki wikariusza. W 2017 roku został mianowany diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

www.festiwalzycia.pl