Ogłoszenia duszpasterskie na 7 czerwca 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej; środa - św. Bogumiła, biskupa; czwartek - św. Barnaby, Apostoła; piątek - uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; sobota - Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

2. Dzisiejsza niedziela to przeżywane w całej Polsce VIII Święto Dziękczynienia. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. W czwartek po procesji kończącej oktawę Bożego Ciała poświęcenia wianków z ziół i kwiatów.

4. Czerwiec jest poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii nabożeństwa do Serca Pana Jezusa od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.  Dzisiaj, z racji oktawy Bożego Ciała wyjątkowo procesja eucharystyczna z litanią do Serca PJ po Mszy św. o 11.00. Zapraszam asystę.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Dziękuję też osobom, które pięknie przygotowały cztery ołtarze eucharystyczne. W ich intencji będziemy się modlić w czasie środowej Mszy św. Dziękuję paniom z Kół Gospodyń Wiejskich pięknie ubranym, dzielnie dźwigającym feretrony, panom z Ochotniczych Straży Pożarnych, dzieciom ubranym komunijnie i w strojach krakowskich, ministrantom, chórzystom, organiście i kościelnemu. Było pięknie i dostojnie. Bóg zapłać wszystkim!

6. W przyszłą niedzielę po pierwszej Mszy św. uczestnicy pielgrzymki pieszej na Jasną Górę opowiedzą nam o swoim doświadczeniu pielgrzymowania.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
- Artur Fischer, l. 27, stan wolny, zam. w Wiśle - Ilona Sapiechowska, l. 24, stan wolny, zam. w Rodakach;
- Paweł Kocjan, l. 32, stan wolny, zam. w Gorenicach - Dagmara Kwaśniewska, l. 28, stan wolny, zam. w Rodakach;
- Artur Kaspruk, l. 23, stan wolny, zam. w Niesułowicach - Katarzyna Plutka, l. 23, stan wolny, zam. w Ryczówku. 

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po Mszach św., najlepiej wcześniej w nich uczestnicząc.

8. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary i pomoc w remontach i modernizacjach w parafii. Za ofiarodawców modlimy się w czasie Mszy św. za parafian.

9. W zamyśle architekta miały prawdopodobnie symbolizować organy czyli muzykę kościelną. Niestety, ząb czasu spowodował, że stały się nieco szczerbate. Rury na wieży naszego kościoła były zdekompletowane. Na skutek wiatru, burz i zmęczenia materiału pięć z nich odpadło. Od teraz są znów w komplecie solidnie przymocowane. Zamówione w chorzowskiej hucie, przycięte do odpowiednich rozmiarów znów są w całości. Wielkie dzięki za pomoc i prace Karolowi Majcherowi, Szczepanowi Szczurkowskiemu i Stanisławowi Pandlowi.

10. Rodzice, dzieci i pracownicy obu naszych szkół zapraszają na Dni Rodziny.
W piątek od 16.00 święto rozpocznie się w Ryczówku; w sobotę od 17.00 w Rodakach. W programach zabawy sportowe dla całych rodzin, występy, prezentacje.

12. Warto zainteresować się nowymi numerami naszych katolickich tygodników z tyłu kościoła.

13. Jedzie baca bryczką przez granicę. Zatrzymuje go żołnierz i pyta:
- Co wieziecie w tej beczce baco?
- Sok z banana.
- Ale banan nie ma soku.
- To masz pan, spróbuj.
Żołnierz próbuje. Krzywi się i mówi:
- Fuj. A jedź se baco dalej.
Na to baca do konia:
- Wio Banan!

Dobrego tygodnia wszystkim życzę! Szczęść Boże!