Ogłoszenia duszpasterskie na 10 stycznia 2016 r. 1.  Od jutra rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego w ciągu roku. Trwać będzie do Środy Popielcowej czyli 10 lutego. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Niedziela Światowych Dni Młodzieży - modlić się będziemy o duchowe owoce tego wielkiego wydarzenia.

2. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. Wizytę kolędową będę rozpoczynał około godz. 9.30. W niektórych domach zostawię w czasie wizyty deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby gdzieś jej nie było, a chcielibyśmy przyjąć gości zza granicy, proszę się o tę deklarację upomnieć. Wypełniony dokument przynosimy w jedną z najbliższych niedziel po wizycie duszpasterskiej po Mszy św. do zakrystii. Nasi goście nie będą przypadkowymi osobami. To członkowie grup parafialnych i wspólnot, które znacznie wcześniej się zarejestrowały w odpowiednim systemie zgłoszeń. Każda grupa przyjedzie z opiekunem. Pielgrzymi będą mieszkać w naszych domach właściwie tylko w nocy. Trzeba im zaproponować śniadanie, pozostałą część dnia goście spędzą na zajęciach organizowanych przez dekanat i diecezję. Wspólnie będziemy mogli przeżyć niedzielę 24 lipca.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

poniedziałek - Rodaki, ul. Prosta (od najwyższych numerów) (ministranci: Paweł Sopęch, Piotr Pandel)
wtorek - Ryczówek, ul. Wodąca (ministranci: Szymon Ziaja, Wiktor Basiński)
środa - ul. Łęgowa, Ogrodowa (ministranci: Bartosz i Krystian Laskowscy)
czwartek - ul. Górna (od najniższego numeru strony parzystej, powrót stroną nieparzystą) (ministranci: Adam i Wojciech Bromblik)
piątek - ul. Leśna, Polna, Partyzantów, Stawowa, Górna 30-46 (ministranci: Adam i Wojciech Bromblik)
sobota - ul. Laski, Świniuszka (ministranci: Szymon Ziaja, Wiktor Basiński)

3. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę DVD z filmem fabularnym o siostrze Faustynie, dzięki której na cały świat dotarło nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Cena tygodnika bez zmian. Jest też najnowsza „Niedziela”.

4. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca Niedziela Serca dla Parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w parafii i spłacenie długów. „Bóg zapłać” za każdy gest dobrej woli.

5. Rozmawia dwóch mężczyzn i zdecydowanie nie chodzi tu o mnie. Jeden do drugiego mówi:
- Zjedz coś, bo tak licho wyglądasz, że jak będziesz przechodził koło stawu, to ci kaczki z litości będą z wody chleb rzucały…

Wszystkim życzę dobrej, ciepłej niedzieli i wielu Bożych błogosławieństw. Szczęść Boże!