Kuchnia nasza powszednia: pieczonkiPotrawa znana kiedyś głównie na Jurze. Szybki, smaczny i sycący obiad lub potrwa na wieczorną biesiadę.

Kuchnia nasza powszednia: racuchy z jabłkamiTo tradycyjna potrawa w kuchni polskiej. Typowe racuchy są niewielkimi placuszkami z krojonym jabłkiem (czasem z dodatkiem cynamonu lub goździków).

Kuchnia nasza powszednia: kopytka to podstawa

Kuchnia nasza powszednia: placki ziemniaczaneZiemniaczane placki każdy zna i każdy nie raz je jadł. Sposób smażenia placków zależy od upodobań – jedni lubią placki małe i grubsze, inni cieńsze „z koronką” czyli cieniutkim, chrupiącym brzegiem.

Kuchnia nasza powszednia: naleśniki z seremNaleśniki można posypać cukrem, cukrem pudrem lub polać sosem, choć najczęściej podaje się je z nadzieniem, np. z powidłami, pokrojonymi owocami, dżemem, twarogiem lub czasami z parówką i serem żółtym.

Kuchnia nasza powszednia: pieczeń rzymskaPieczeń rzymska czyli klops. Robi się ją z kuli mielonego mięsa, nierzadko wkładając do środka gotowane jaja. Aby zrobić dobrą rzymską pieczeń, najlepiej jest kupić trochę mięsa wieprzowego i trochę wołowego (w sumie kilogram) i poprosić o zmielenie na miejscu lub – jeśli mamy w domu maszynkę do mięsa – zmielić je we własnej kuchni. Jeśli nie mamy takiej możliwości, kupmy wieprzowe mięso mielone w sklepie. Taka pieczeń pięknie się prezentuje i jest naprawdę smaczną alternatywą dla mielonych kotletów. Można  ją podawać na gorąco do obiadu z sosem bądź na zimno jako dodatek do pieczywa.

Kuchnia nasza powszednia: jaja po benedyktyńsku z ziemniakamiDanie powstało pod koniec XIX w Nowym Jorku, w słynnym hotelu Waldorf. Do tego właśnie hotelu cierpiąc na okropnego kaca, wstąpił pewnego poranka na śniadanie emerytowany broker z Wall Street, Lemuel Benedict. Zamówił tosty, jajka w koszulce, podsmażony bekon i sos holenderski. Zachwycony takim połączeniem smaków ówczesny szef kuchni tegoż hotelu, Oscar Tschirky, na stałe wprowadził je do menu i tym samym rozsławił na cały świat. Ja proponujemy wersję obiadową w wersji bezmięsnej.

Kuchnia nasza powszednia: klasyczne mieloneKotlety mielone z cebulą to klasyczne domowe kotlety mielone. Przepis na kotlety mielone z cebulą ma każda mama i babcia, są daniem tradycyjnym w większości domów w Polsce. Podstawą każdego kotleta mielonego jest mięso, jajka, bułka i cebula. Reszta zależy już tylko od inwencji i pomysłowości.

Kuchnia nasza powszednia: kluski śląskie po mojemuZasadniczo wystarczą ugotowane ziemniaki z obiadu z poprzedniego dnia i mąka ziemniaczana i już mamy podstawę do samodzielnego dania (z sosem) lub jako dodatek do mięs. Do przygotowania klusek śląskich można też dodać (choć niekoniecznie) całe jajko lub żółtko.

Kuchnia nasza powszednia: schabowy pieczarkowyZamiast tradycyjnego schabowego od czasu do czasu proponuję spróbować schabowego w wersji z pieczarkami.

Kuchnia nasza powszednia: pierogi z seremNie ma chyba takie osoby, która nie lubiłaby pierogów. Bez wątpienia najsmaczniejsze są te, które zrobimy same. Trochę wprawy i... pychota.

Kuchnia nasza powszednia: owocowe pierogiKiedy już mamy trochę dość mięsa, albo jest piątek, wtedy na obiad proponuję pierogi. Np. z owocami. Niemal ostatnim rzutem na taśmę kupiłem świeże truskawki, które już się kończą w tym roku. Zawsze można użyć mrożonych, mogą też być jeżyny, jagody, pokrojone w ósemki jabłka, wiśnie, czereśnie itd. Oczywiście trzeba wydrylować pestki.