PasterkaPasterka, Msza Pasterska – uroczysta Msza św. odprawiana w nocy (najczęściej o północy lub w godzinach wieczornych) z 24 na 25 grudnia. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.

Kolędowanie w Domu Rencisty22 grudnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rodakach udały się do Domu Rencisty w Ryczówku, aby złożyć świąteczne i noworoczne życzenia pensjonariuszom placówki oraz wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Orszak Trzech Króli

Świąteczne strojenieKościół już przybrał nieco świąteczny wygląd.

Wigilia i PasterkaW związku z tym, że w roku 2017 Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, powtarzają się pytania, czy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. spełnia wierny, który będzie obecny na Pasterce.

KGW już wigilijnieWojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie zorganizował prezentacje stołów z potawami wigilijnymi i świątecznymi. W wydarzeniu 7 grudnia uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak.

Kalendarze strażackieZakończona została tegoroczna akcja roznoszenia kalendarzy przez strażaków z OSP Rodaki na nowy 2018 rok.

PodziękowaniePan organista zakończył już roznoszenie opłatków na stół wigilijny w naszej parafii.

Po sąsiedzku: ks. Roman uhonorowany

Podkategorie

Peregrynacja MB FatimskiejŚw. Jan Maria Vianney pisał: Jak dobra jest nasza Matka, kiedy my nie możemy przyjść do Niej, Ona przychodzi do nas. Otwórzmy przed Nią drzwi naszych domów i mieszkań. Skorzystajmy z tych wyjątkowych odwiedzin, wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, diecezji.