PasterkaPasterka, Msza Pasterska – uroczysta Msza św. odprawiana w nocy (najczęściej o północy lub w godzinach wieczornych) z 24 na 25 grudnia. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.

Kolędowanie w Domu Rencisty22 grudnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rodakach udały się do Domu Rencisty w Ryczówku, aby złożyć świąteczne i noworoczne życzenia pensjonariuszom placówki oraz wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Orszak Trzech Króli

Świąteczne strojenieKościół już przybrał nieco świąteczny wygląd.

Wigilia i PasterkaW związku z tym, że w roku 2017 Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, powtarzają się pytania, czy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. spełnia wierny, który będzie obecny na Pasterce.

KGW już wigilijnieWojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie zorganizował prezentacje stołów z potawami wigilijnymi i świątecznymi. W wydarzeniu 7 grudnia uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak.

Kalendarze strażackieZakończona została tegoroczna akcja roznoszenia kalendarzy przez strażaków z OSP Rodaki na nowy 2018 rok.

PodziękowaniePan organista zakończył już roznoszenie opłatków na stół wigilijny w naszej parafii.

Po sąsiedzku: ks. Roman uhonorowany

OpłatkiNasz organista, Mieczysław Kumela, rozpoczyna roznoszenie opłatków na stół wigilijny.

Napisali o moście po sąsiedzkuNiebawem most łączący Chechło i gminę Łazy ponownie zostanie otwarty. W miejsce zarwanego kilka miesięcy temu obiektu powstała nowa budowla.

Wszystkich Świętych1 listopada tradycyjnie spotkaliśmy się na cmentarzu, by modlić się do świętych i za zmarłych.

OSP dogaszaStrażacy z Rodak i Ryczówka znowu w akcji dogaszania wysypiska śmieci w Kluczach.

O zmianie czasu

Pogoda na Wszystkich Świętych

Biedronki azjatyckieOd ponad 10 lat w Polsce trwa inwazja azjatyckich biedronek.