Po sąsiedzku: wideowizytówka Kwaśniowa

2017 w OSPPrezentujemy statystykę wyjazdów w 2017 jednostek OSP z województwa małopolskiego.

Gorzkie ŻaleGorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. W naszej parafii zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.00.

Nowa nazwa dla szpitalaPlacówka w Jaroszowcu zmieniła nazwę na Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji. Ma też nowego patrona - Edmunda Wojtyłę, brata Karola.

Droga KrzyżowaNabożeństwo Drogi krzyżowej ma charakter adoracyjny, polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. W naszej parafii nabożeństwo jest odprawiane w Wielkim Poście w piątek o godz. 16.30. Po nim zostajemy na Mszy Świętej, która jest wypełnieniem tego, o czym mówi Droga Krzyżowa czyli Ofiarą Chrystusa.

Środa PopielcowaW Środę Popielcową Msze Święte w naszej parafii o godz. 9.00 i 17.00.

Seniorzy w RyczówkuCoroczny Dzień Seniora zorganizowała sołtys i Rada Sołecka w Ryczówku. 11 lutego w świetlicy spotkali się ci nieco starsi mieszkańcy wsi, ale także goście z Ogrodzieńca, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny.

WyróżnieniWójt Norbert Bień wręczył złote i srebrne wpinki z herbem Gminy Klucze osobom, które podejmowały działania na rzecz dobra społecznego i rozwoju wspólnoty samorządowej.

Po sąsiedzku: wideowizytówka Kwaśniowa